Trwa ładowanie...

Eurolot uruchomi w sezonie zimowym nowe kierunki zagraniczne

Linia lotnicza Eurolot w sezonie zimowym uruchomi nowe zagraniczne kierunki, zwiększy częstotliwość rejsów na niektórych trasach - poinformowała w czwartek PAP spółka. Będzie można polecieć m.in. do austriackiego Innsbrucku i włoskiej Werony.

Share
Eurolot uruchomi w sezonie zimowym nowe kierunki zagraniczneŹródło: Jupiterimages
d2mgt8e

Od 1 grudnia Eurolot uruchamia nowe połączenia z Warszawy i Gdańska do Innsbrucku oraz z Krakowa i Poznania do włoskiej Werony. Rejsy na tych trasach raz w tygodniu będą obsługiwane przez Bombardiery Q400 NextGen - przewoźnik ma ich obecnie siedem. Do końca czerwca 2013 r. w barwach Eurolotu ma w sumie latać 14 takich maszyn.

Od 22 grudnia Eurolot poleci z Poznania do słowackiego Popradu. Zimą będzie kontynuował również loty z Poznania do Krakowa - będzie na tej trasie latał dziesięć razy w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku samolot do stolicy Małopolski poleci dwa razy dziennie. W piątki i niedziele będzie można kupić bilet na jedno wieczorne połączenie.

Z końcem października Eurolot częściej będzie latał na trasie Kraków - Zurych. Linia zwiększy liczbę połączeń ze Szwajcarią z dotychczasowych trzech - do pięciu lotów tygodniowo. Rejsy będą wykonywane przez nowe Bombardiery we wtorki, czwartki, soboty, piątki i niedziele. Ponadto z Krakowa linia zimą kontynuować będzie loty do Amsterdamu - cztery razy w tygodniu.

d2mgt8e

W zimowej siatce połączeń znajdą się również loty z Krakowa do Hamburga i Lwowa, uruchomione w maju i czerwcu 2012. Do Niemiec samoloty polecą - tak jak dotychczas - we wtorki i czwartki oraz w soboty. Od 28 października do Lwowa Eurolot latać będzie z krakowskiego portu trzy razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. Zaplanowano także dodatkowe połączenie na trasach Kraków-Lwów oraz Wrocław-Lwów na 1 listopada.

Spółka planuje w sezonie letnim 2013 uruchomić połączenia z Krakowa do Florencji, Heringsdorfu, Wilna i Dubrownika.

Nie zmieni się siatka połączeń krajowych z krakowskiego lotniska. Ze stolicy Małopolski Eurolot startować będzie do Gdańska 12 razy w tygodniu. Do Poznania z Krakowa podróżni mogą dotrzeć jednym z dziesięciu rejsów w tygodniu. Do Szczecina mieszkańcy Polski południowej polecą raz dziennie - od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Bez zmian Eurolot będzie latał z Gdańska trzy razy w tygodniu do Amsterdamu, Bremy i duńskiego Aarhus. Z Pomorza Eurolot kontynuuje także rejsy do położonego w Tatrach Popradu - z przerwą od listopada do 20 grudnia. Nie zmienia się liczba połączeń z Krakowem, gdzie Eurolot lata z Gdańska dwanaście razy w tygodniu. Zimą latać będzie również do Katowic, połączenie ze Śląskiem wystartowało 3 września. Zwiększy się także liczba połączeń na trasie Gdańsk-Wrocław - z dziesięciu do jedenastu lotów tygodniowo.

d2mgt8e

Eurolot powstał w 1996 roku. Jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Pełni m.in. funkcje dowozowe dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 1 lipca 2011 r. linia uruchomiła własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. W sezonie letnim 2012 Eurolot w ramach własnej siatki połączeń otworzył 16 nowych kierunków zagranicznych, m.in. do Niemiec, Włoch i Chorwacji i na Ukrainę.

Flota linii Eurolot liczy 13 turbośmigłowych samolotów krótkiego zasięgu typu ATR42-500 i ATR72-202, 7 turbośmigłowych samolotów typu Bombardier Q400 NextGen oraz 3 turboodrzutowe Embraery 175 średniego zasięgu typu.

d2mgt8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mgt8e
d2mgt8e