Trwa ładowanie...
d4iitz7

Europejczycy najchętniej kupują VW Golfa, Forda Fiestę i Opla Corsę

Volkswagen Golf, Ford Fiesta i Opel Corsa były w czerwcu najchętniej kupowanymi nowymi samochodami w Europie - podał portal samar.pl za firmą analityczną JATO. Tylko Ford Focus i Volkswagen Passat uzyskały wynik sprzedaży lepszy niż przed rokiem.
Share
d4iitz7

Jak podał samar.pl, Volkswagen Golf obronił w czerwcu pozycję lidera w zestawieniu najchętniej kupowanych nowych aut w Europie. Wynik na poziomie nieco ponad 41 100 sztuk jest jednak o 9,3 proc. gorszy niż w analogicznym miesiącu 2010 roku.

Znajdujący się na drugim miejscu Ford Fiesta osiągnął wynik prawie 33,6 tys. sztuk (spadek o 1,4 proc.), natomiast miejsce trzecie zajmuje Opel Corsa ze sprzedażą na poziomie 33,1 tys. (spadek o 13,8 proc.).

Z pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się aut jedynie dwa modele uzyskały wynik lepszy niż w czerwcu ubiegłego roku. Sprzedaż Forda Focusa wzrosła o 36,2 proc. do poziomu 30,8 tys sztuk, natomiast Volkswagena Passata - o 17,6 proc. do 22,9 tys. sztuk.

d4iitz7

Wyniki sprzedaży Golfa, Polo i Passata przełożyły się w czerwcu na pierwsze miejsce marki Volkswagen w zestawieniu marek o największej sprzedaży nowych aut na europejskim rynku (146,5 tys. sztuk, spadek o 4,3 proc.).

Łączny wolumen sprzedaży na całym rynku europejskim w czerwcu to prawie 1,3 mln samochodów - o 7,8 proc. mniej niż rok wcześniej.

Jak ocenił samar.pl, w ujęciu narastającym od początku bieżącego roku widoczny jest lekki spadek wolumenu sprzedaży w Europie (o 1,4 proc. mniej niż przed rokiem). W sumie klienci kupili w pierwszym półroczu ponad 7,3 mln nowych aut. Najwięcej z tej liczby przypada na VW Golfa (253 tys. sztuk, spadek o 7,1 proc.), drugi jest Ford Fiesta (prawie 196 tys. sztuk, spadek o 18,2 proc.), a trzecie miejsce zajmuje VW Polo (188 tys. sztuk, spadek o 1,3 proc.

d4iitz7

Podziel się opinią

Share
d4iitz7
d4iitz7