Trwa ładowanie...
d3btbni
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
europa

Eurostat: inflacja w strefie euro w sierpniu br. wyniosła 2,6 proc.

Inflacja w strefie euro wyniosła w sierpniu 2012 r., w ujęciu rok do roku, 2,6 proc. - podał w komunikacie Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. To końcowe wyliczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurostat: inflacja w strefie euro w sierpniu br. wyniosła 2,6 proc.
(Jupiterimages)
d3btbni

Wstępnie oceniano, że inflacja wyniosła 2,6 proc. rok do roku.

W lipcu ceny konsumpcyjne wzrosły w ujęciu rocznym o 2,4 proc.

Inflacja w Polsce

d3btbni

Inflacja HICP w Polsce wyniosła w sierpniu 2012 roku w ujęciu rocznym 3,8 proc. wobec 4,0 proc. w lipcu - podał w piątek Eurostat.

W ujęciu miesięcznym ceny spadły o 0,2 proc.

Liczony przez GUS wskaźnik CPI w sierpniu wyniósł 3,8 proc. rok do roku.

Wskaźnik HICP to zharmonizowany wskaźnik cen konsumpcyjnych, obliczany według ujednoliconej metodologii Biura Statystycznego Unii Europejskiej. Zgodnie z kryterium inflacyjnym zawartym w Traktacie z Maastricht, HICP jest podstawą do oceny stabilizacji cen.

d3btbni

Dane do inflacji HICP pochodzą z wydatków budżetów gospodarstw domowych oraz z rachunków narodowych, a do CPI tylko z wydatków budżetów domowych.

Zatrudnienie

Zatrudnienie w II kwartale 2012 roku w Polsce wzrosło o 0,1 proc. rok do roku - poinformował w piątek Eurostat.

W ujęciu kwartalnym zatrudnienie w II kwartale 2012 r. wzrosło o 0,1 proc.

W I kwartale 2012 roku zatrudnienie wzrosło o 0,5 proc. rok do roku, a w ujęciu kwartalnym spadło o 0,1 proc.

d3btbni

Podziel się opinią

Share
d3btbni
d3btbni