Trwa ładowanie...
d3haim3

Facebook będzie częściowo płatny. W październiku ruszają testy

Największy portal społecznościowy zamierza wprowadzić płatność za niektóre treści. Pierwsze testy mają się rozpocząć w październiku tego roku. Darmowe nie będą już tzw. "instant articles", czyli artykuły, które można czytać bez wychodzenia z aplikacji.
Share
Facebook będzie częściowo płatny. W październiku ruszają testy
Źródło: Pixabay.com
d3haim3

Jak informuje amerykański portal thestreet.com, o planach Facebooka poinformował Campbell Brown, jeden z menedżerów Facebooka.

Paywall ma działać w taki sposób, jak niektóre portale internetowe. Darmowych ma być tylko 10 pierwszych artykułów - za kolejne trzeba już będzie płacić.

Brown przyznał, że decyzja zapadła po tym, jak domagali się jej najwięksi amerykańscy wydawcy. Choć sam pomysł nie jest nowy i w Facebooku myśleli już o nim od dawna.

d3haim3

Tak wygląda centrum danych Facebooka

Jak to ma wyglądać w praktyce? Artykuły wyświetlające się w aplikacji nie będą już przekierowywały do stron poszczególnych wydawców. Wykupienie subskrypcji ma być wymagane już na poziomie aplikacji.

Prace nad wprowadzeniem paywalla wciąż trwają i nie wiadomo, jak ostatecznie będzie wyglądała płatność za artykuły prasowe. Facebook zapewnia jednak, że wszystkie społecznościowe funkcje portalu pozostaną darmowe.

d3haim3

Podziel się opinią

Share
d3haim3
d3haim3