Trwa ładowanie...

Facebook pokaże piłkarską Ligę Mistrzów. Jest jeden haczyk

Użytkownicy Facebooka - ale tylko w Stanach Zjednoczonych - będą mogli oglądać zmagania najlepszych europejskich drużyn. Internetowy gigant nawiązał współpracę z tamtejszą telewizją.
Share
Facebook pokaże piłkarską Ligę Mistrzów. Jest jeden haczyk
Źródło: East News, Fot: eastnews
dlmnu3x

Warto obserwować to, co dzieje się na amerykańskim rynku transmisji telewizyjnych. Jeśli tamtejszy model się sprawdzi, być może zobaczymy go również w Europie. Na razie to jednak użytkownicy Facebooka w USA będą mogli za darmo w serwisie oglądać mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Jak podaje portal bloomberg.com, transmisje są efektem współpracy Facebooka ze stacją telewizyjną Fox Sports. Na profilu amerykańskiej stacji na Facebooku będą emitowane dwa mecze każdego dnia rozgrywek Ligi Mistrzów. Internauci będą mogli również obejrzeć mecze jednej ósmej i jednej czwartej finału.

Zobacz także: Heineken pozostanie sponsorem Ligi Mistrzów. Spadła liczba widzów w Wielkiej Brytanii

- Cieszymy się, że pomożemy Foxowi dotrzeć do nowych odbiorców, ludzi odnajdujących treści głównie w mediach społecznościowych - powiedział Dan Reed, szef globalnych partnerstw sportowych Facebooka.

dlmnu3x

To kolejny "piłkarski" krok Facebooka. W nadchodzącym sezonie transmitować będzie także m.in. rozgrywki amerykańskiej ligi MLS.

Tak wygląda centrum danych Facebooka.

dlmnu3x

Podziel się opinią

Share
dlmnu3x
dlmnu3x