Trwa ładowanie...
piwo

Festiwal Birofilia 2010 rusza za dwa miesiące

Festiwal Birofilia odbędzie się już po raz kolejny w Żywcu 18-19 czerwca.
Żywiec, w którym piwo warzy się nieprzerwanie od 154 lat, stanie się
ponownie miejscem spotkania całego piwnego świata.

Share
Festiwal Birofilia 2010 rusza za dwa miesiące
Źródło: Jupiterimages
d3a1mbi

W 2010 r. czerwcowe Święto Piwowarów zbiega się z kulminacją obchodów 1200-lecia założenia miasta Cieszyna. Z tej okazji Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie, po raz pierwszy w swojej ponadstuletniej historii, 20 czerwca udostępni swoje podwoje dla turystów. Szykuje się naprawdę ciekawy weekend w Żywcu i niedalekim Cieszynie.

- Nie ma w Polsce osoby dorosłej, która chociaż raz w życiu nie wypiłaby piwa. Polacy dzielą się na tych, którzy już znaleźli swoje ulubione i tych, którzy wciąż szukają - mówi Jerzy Dwornicki, gospodarz Festiwalu Birofilia. Niektórzy znajdą być może swoje ulubione piwo 18-19 czerwca w Żywcu. W ubiegłym roku Festiwal Birofilia zgromadził ok. 3.000 miłośników piwa. Za dwa miesiące będzie ich prawdopodobnie więcej. Jak co roku tysiące miłośników piwa z całej Europy przejedzie zasmakować się w pienistych atrakcjach. W tym roku teren festiwalu powiększy się ponad dwukrotnie i zostanie podzielony na dwie strefy: piwną i rozrywkową.

W strefie piwnej (wstęp bezpłatny) będzie można wziąć udział w Giełdzie Birofiliów, Konkursie Piw Rzemieślniczych i Konkursie Etykiet Piw Domowych. Dla osób zainteresowanych piwowarstwem domowym zostaną przygotowane Warsztaty Piwowarskie, wykład "Weizenbock bez tajemnic". Każdy chętny będzie mógł zwiedzić Browar i muzeum browaru w Żywcu, zobaczyć Pokaz Palenia Słodu, kupić materiały reklamowe, pamiątki giełdowe i gadżety piwne oraz książki i wydawnictwa o tematyce z pianką. W Alei Festiwalowej "Piwa Świata" będzie można spróbować ponad 100 piw w kilkunastu stylach piwnych, łącznie z szeroką ofertą piw domowych, rzemieślniczych i z browarów przemysłowych. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć archiwalne filmy o historii browarnictwa w Polsce w "Kinie letnim".

JS
Handel-Net

d3a1mbi

Podziel się opinią

Share
d3a1mbi
d3a1mbi