Trwa ładowanie...
d20qpvl

Firma spłaci 36 milionów kredytu za kontrahenta?

FATSA, której zobowiązania poręczył Groclin, zwija działalność. Firmy raczej nie zrealizują inwestycji w Nowej Soli.
Share
d20qpvl

Inter Groclin Auto

Firma kontrolowana przez Zbigniewa Drzymałę może mieć problem. Fabryka Tapicerki Samochodowej (FATSA) z Nowej Soli, dostawca Inter Groclin Auto, postanowiła zwolnić 500 pracowników i zamknąć działalność. W spadku pozostawia kredyty w wysokości 35,8 mln zł. Ich poręczycielem jest Inter Groclin Auto, którego zadłużenie na koniec czerwca wynosiło 126 mln zł.

Nie wiadomo, czy majątek pozostały po FATSIE wystarczy na spłatę kredytów, których udzieliły jej BRE Bank i Raiffeisen Bank Polska. Jeżeli nie, giełdowa spółka będzie musiała spłacić część czy nawet całość zobowiązania. - _ Ryzyko przejęcia zobowiązań wynikających z poręczenia kredytów zaciągniętych przez spółkę FATSA istnieje _- przyznaje zarząd Inter Groclin Auto.

d20qpvl

To niejedyny kłopot giełdowej spółki. Na terenach FATSY oraz na sąsiedniej działce należącej do Groclinu obie firmy, razem z poznańskim Nickel Development i Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną chcą wybudować galerię handlową, hotel i bloki mieszkalne. Może to jednak nie wypalić. W planie zagospodarowania tereny położone w pobliżu centrum miasta są przeznaczone wyłącznie na działalność przemysłową.

Jak dowiedział się "Parkiet", władze Nowej Soli nie zgadzają się na planowaną inwestycję Groclinu. - _ Pomysły pana Zbigniewa Drzymały nie zostaną zrealizowane _ - zapowiada Ewa Batko, rzeczniczka Urzędu Miejskiego Nowej Soli.

Jerzy Mączyński

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet

d20qpvl

Podziel się opinią

Share
d20qpvl
d20qpvl