Trwa ładowanie...
d2sqwqu
energia
24-09-2008 14:15

Firmy energetyczne powinny zachować większy umiar

Firmy energetyczne powinny zachować większy
umiar w podnoszeniu cen prądu - powiedział w środę wicepremier,
minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem uwolnienie cen
prądu dla odbiorców indywidualnych od 1 stycznia 2009 r. będzie
zależało od wprowadzenia mechanizmów konkurencji.

Share
d2sqwqu
(fot. wp.pl / Krystian Walczak)
Źródło: (fot. wp.pl / Krystian Walczak)

Firmy energetyczne powinny zachować większy umiar w podnoszeniu cen prądu - powiedział w środę wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem uwolnienie cen prądu dla odbiorców indywidualnych od 1 stycznia 2009 r. będzie zależało od wprowadzenia mechanizmów konkurencji.

Aby można było podjąć tę decyzję bez obawy i ryzyka wzrostu cen, trzeba wprowadzić do polskiego prawa rozwiązania tworzące mechanizmy konkurencji na rynku energii elektrycznej - podkreślił Pawlak. Chodzi m.in. o to, aby odbiorcy indywidualni mogli łatwiej zmienić dostawcę energii.

Jego zdaniem istotna jest większa odpowiedzialność firm energetycznych, "żeby w sposób bardziej umiarkowany podchodziły do spraw cenowych".

d2sqwqu

|

d2sqwqu

Podczas konferencji pt. "Summit on Sectoral Cooperation" szef resortu gospodarki zwrócił uwagę na różnice w cenach prądu w różnych regionach kraju. _ Typowy pakiet domowy energii 2200 kwh rocznie jest dostępny w Polsce w niektórych regionach za 850 zł, a w innych za 1200 zł _ - powiedział Pawlak.

Podkreślił jednak, że decyzję w sprawie uwolnienia cen energii podejmie Urząd Regulacji Energetyki (URE), który analizuje obecnie warunki konkurencyjności na rynku energii elektrycznej.

We wtorek URE zapowiedział, że decyzja o tym, czy rynek będzie wolny od 1 stycznia 2009 (jak wcześniej planowano), czy pozostanie regulowany, będzie podjęta do końca września.

d2sqwqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sqwqu
d2sqwqu