Trwa ładowanie...
d4f1ixo

Fitch obniżył rating IDR Agrotonu do RD z C

19.08. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch obniżyła rating IDR (Issuer Default Ratings) Agrotonu w walucie krajowej i obcej do RD (Restricted Default) z C - podała agencja Fitch w...

Share
d4f1ixo

19.08. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch obniżyła rating IDR (Issuer Default Ratings) Agrotonu w walucie krajowej i obcej do RD (Restricted Default) z C - podała agencja Fitch w komunikacie.

Fitch poinformował, że obniżenie ratingu odzwierciedla zaakceptowanie przez obligatariuszy Agrotonu warunków restrukturyzacji, po tym jak spółka ogłosiła zawieszenie płatności 3 mln dolarów kuponu, którego termin minął 14 lipca, z powodu braku wystarczającego cash flow operacyjnego.

Agroton zwrócił się wówczas do posiadaczy obligacji o rozważenie zmiany niektórych warunków emisji obligacji o wartości 50 mln USD zapadających w 2014 roku, w tym warunków związanych z płatnością odsetek.

W komunikacie agencji Fitch napisano, że uchwała nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w tej sprawie została przyjęta 6 sierpnia 2013 r. przy "wysokim poziomie akceptacji". (PAP)

mj/ ana/

d4f1ixo

Podziel się opinią

Share
d4f1ixo
d4f1ixo