Trwa ładowanie...
Noble Securities
kurs franka

Frank szwajcarski coraz tańszy

W piątek bardzo ważna publikacja dla krajowego rynku, w której poznamy zmianę dynamiki produkcji przemysłowej w skali rok do roku. Polski złoty korzysta dzisiaj na dobrych informacjach z Hiszpanii i znacznie zyskuje na wartości.

Share
Frank szwajcarski coraz tańszy
Źródło: Noble Securities
d1wl3uf

W czwartek poznaliśmy wynik udanej aukcji z hiszpańskiego rynku długu, która sprzedała obligacje skarbowe o wartości 4,5 mld euro. Papiery zapadające w latach 2015, 2018 i 2041 zostały sprzedane po wyraźnie niższej rentowności niż podczas zeszłej oferty. Sukces Madrytu bez wątpienia miał wpływ na dzisiejsze notowania wspólnej waluty względem ważniejszy walut na świecie. Kurs EUR/USD zdecydowanie winduje dzisiaj na północ i na kilka minut przed godziną 14.00 notował wartość 1,3370 USD, podczas gdy jeszcze na koniec wczorajszej sesji zanotował poziom 1,3290 USD. Dzisiejsze maksimum wynosi 1,3376 USD i jego wybicie górą daje szansę na przetestowanie ostatniego lokalnie wyraźnego szczytu 1,34 USD z dnia 14 stycznia.

W obliczu lepszych informacji z Półwyspu Iberyjskiego, korzysta również polski złoty i zyskuje podczas dzisiejszej sesji na wartości w stosunku do helweckiej waluty. Widoczne umocnienie jest względem franka szwajcarskiego, bowiem para CHF/PLN tuż po godzinie 14.00 oscylowała na poziomie 3,3060 PLN. Warto zwrócić uwagę, że dzisiejsze minimum wynosi dla tej pary 3,30 PLN i jest to najniższa notowana wartość od początku lipca 2011 roku. Dlatego też jego przebicie dołem otwierałoby drogę w kierunku lipcowego dołka na poziomie 3,1868 PLN i oznaczałoby najmocniejszą relację złotego względem szwajcarskiej waluty od kilkunastu miesięcy.

Adrian Mech
Analityk walutowy
Noble Securities

d1wl3uf

Podziel się opinią

Share
d1wl3uf
d1wl3uf