Trwa ładowanie...

Frankowicze chcą uczestniczyć w posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej

Frankowicze chcą uczestniczyć w posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Posiedzenie tego gremium zapowiedział w ubiegłym tygodniu prezes NBP, Adam Glapiński. Odbędzie się ono w najbliższą środę.

Frankowicze chcą uczestniczyć w posiedzeniu Komitetu Stabilności FinansowejŹródło: Eastnews, fot: Adam Jagielak/REPORTER
d2ldurf
d2ldurf

Frankowicze chcą uczestniczyć w posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Posiedzenie tego gremium zapowiedział w ubiegłym tygodniu prezes NBP Adam Glapiński. Odbędzie się ono w najbliższą środę.

Sekretarz stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu Marcin Zając powiedział IAR, że dyskusja o rozwiązaniu kredytów walutowych powinna toczyć się z udziałem kredytobiorców. Apelują oni do szefów NBP, BFG oraz ministra finansów o dopuszczenie do środowej dyskusji i możliwość zaprezentowania swojego punktu widzenia.

Przedstawiciel frankowiczów dodaje, że nie wierzy w zapewniania Kancelarii Prezydenta i NBP, które zapowiedziały w ubiegłym tygodniu przygotowanie mechanizmów skłaniających banki do przewalutowania kredytów hipotecznych. Jego zdaniem, pokazuje to dotychczasowa praktyka instytucji finansowych.

W środę Komitet Stabilności Finansowej, zgodnie z zapowiedziami prezesa NBP Adama Glapińskiego, ma powołać zespół, który opracuje szczegóły takiego rozwiązania.

d2ldurf

2 sierpnia Kancelaria Prezydenta zaprezentowała tak zwaną ustawę spreadową, która ma zmusić instytucje finansowe do zwrócenia różnicy między kursem sprzedaży i kupna waluty kredytów hipotecznych. Przedstawiciele frankowiczów uważają, że skorzystanie z tego rozwiązania zamknie kredytobiorcom drogę do dochodzenia swoich praw w sądach.

W skład Komitetu Stabilności Finansowej wchodzą Minister Finansów, Prezes Narodowego Banku Polskiego, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Prezes Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ich zadaniami są wspieranie i utrzymanie stabilności krajowego systemu finansowego.

d2ldurf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ldurf