Trwa ładowanie...
d21msfn
bieda
+1
10-07-2009 12:25

G8: kryzys ciężko uderza w najbiedniejszych

Obecny kryzys gospodarczy poważnie dotyka najuboższych i stanowi zagrożenie dla procesu wyeliminowania głodu i nędzy na świecie - oświadczyli uczestnicy szczytu G8 w przyjętej w piątek deklaracji na temat Afryki.

d21msfn

Liderzy siedmiu potęg gospodarczych świata oraz Rosji zapowiedzieli wyasygnowanie w ciągu trzech najbliższych lat 15 miliardów dolarów na walkę z głodem w Afryce.

_ Konieczne jest natychmiastowe podjęcie działań, by umożliwić ponowny wzrost i podjęcie kroków dla obrony najsłabszych _ - zaznaczyli sygnatariusze deklaracji z Wielkiej Ósemki (G8) oraz przywódcy zaproszonych przez nich państw.

Kraje G8 i "afrykańscy partnerzy" - jak podkreślono w dokumencie końcowym - "zgodzili się co do tego, że kryzys ekonomiczny i finansowy ciężko uderza w państwa najbiedniejsze "grożąc "przekreśleniem" osiągniętego już postępu, między innymi w dziedzinie zdrowia.

W deklaracji mowa jest także o konieczności podjęcia "zbiorowych działań, by skutecznie zwalczyć wszystkie formy przestępczości, w tym zorganizowanej, włącznie z piractwem u wybrzeży Afryki wschodniej".

d21msfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21msfn