Trwa ładowanie...

Gdynia: Celnicy przechwycili 1,5 miliona podrobionych prezerwatyw

Prawie półtora miliona podrobionych prezerwatyw - opatrzonych bezprawnie znakiem towarowym, którego właścicielem jest firma z Czech, przechwycili gdyńscy celnicy. Towar znaleziono w kontenerze, który przypłynął z Chin.

Gdynia: Celnicy przechwycili 1,5 miliona podrobionych prezerwatywŹródło: Służba Celna
d7f341f
d7f341f

Rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni Marcin Daczko poinformował PAP, że towar zapakowany w pięćset kartonów wypełniał po brzegi jeden z kontenerów wyładowanych w Gdyni ze statku, który przypłynął z Chin.

Daczko wyjaśnił, że już pierwsze oględziny towaru wzbudziły u celników podejrzenia, że może on naruszać prawa do znaku, którego właścicielem jest firma z Czech. - Przypuszczenia te potwierdził konsultant ds. ochrony praw własności intelektualnej z Izby Celnej w Gdyni - poinformował rzecznik, dodając, że - według dokumentów przewozowych - odbiorcą towaru miała być firma z Mazowsza.

Wartość prezerwatyw celnicy oszacowali na prawie 60 tys. dolarów. Funkcjonariusze zarekwirowali towar i powiadomili o sprawie kancelarię prawną, która reprezentuje w naszym kraju właściciela bezprawnie użytego znaku towarowego; zdecyduje on o dalszych losach podrobionych wyrobów.

d7f341f

Daczko wyjaśnił, że pomorscy celnicy nie po raz pierwszy spotkali się z podrabianymi prezerwatywami. Jednak dotychczas towar taki wykrywano jedynie w przesyłkach pocztowych, w o wiele mniejszych ilościach. Choćby w lutym - w paczce z Chin funkcjonariusze wykryli dwa tysiące sztuk prezerwatyw oznaczonych logo znanej firmy. Z kolei przed kilkoma laty w przesyłce ze Stanów Zjednoczonych funkcjonariusze natrafili na tysiąc podrobionych prezerwatyw.

d7f341f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7f341f