Trwa ładowanie...

Geje i lesbijki przyjadą na Światowe Dni Młodzieży

ŚDM w Krakowie rozpocznie się już za kilka dni. Na wydarzeniu pojawią się także geje i lesbijki.

Share
Geje i lesbijki przyjadą na Światowe Dni Młodzieży
Źródło: Eastnews, Fot: Hanssens Frederic/Reporters/Reporter
d2jubch

Na Światowych Dniach Młodzieży, które rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 31 lipca, nie zabraknie chrześcijan ze środowisk LGBT. Grupa "Wiara i Tęcza", która zrzesza takie osoby, pojawi się w Krakowie, choć nieoficjalnie. Podobna inicjatywa była już organizowana w 2005 roku, podczas ŚDM w Kolonii.

Przystań grupy "Wiara i Tęcza" nie pojawi się na liście imprez ŚDM oficjalnie. Mimo to z przedstawicielami organizacji spotkał się już kard. Stanisław Dziwisz. - Spotkał się z nami i uważa, że należy się nam szacunek - mówi portalowi TVN24.pl Artur Barbara Kapturkiewicz z grupy "Wiara i Tęcza".

d2jubch

Geje i lesbijki na ŚDM. "Kard. Dziwisz spotkał się z nami" https://t.co/AOQR4kPJUv pic.twitter.com/xPGazAQn8i -- Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) 18 lipca 2016

Geje, lesbijki, biseksualiści i transseksualiści spotkają się na krakowskim Kazimierzu, gdzie skorzystają ze specjalnie przygotowanych wykładów, warsztatów i pokazów filmowych z uroczystości z udziałem papieża Franciszka.
z uroczystości z udziałem papieża Franciszka.(http://www.tvn24.pl)
z uroczystości z udziałem papieża Franciszka.(http://www.tvn24.pl)
Grupa "Wiara i Tęcza" działa od wielu lat. W jej szeregi wchodzą nie tylko osoby wyznające wiarę chrześcijańską, ale i te wierzące w Boga innych religii. - Zmieniając świadomość wewnątrz Kościoła, przyczyniamy się do zwiększenia tolerancji, a następnie akceptacji w całym społeczeństwie oraz do zwiększenia poziomu wzajemnej życzliwości - czytamy na oficjalnie stronie grupy "Wiara i Tęcza".

Na ŚDM przyjedzie nawet kilkanaście tysięcy zdeklarowanych gejów. Będzie przystań dla tęczowych pielgrzymów https://t.co/FkVsQ8EnV0 -- Wiara i Tęcza (@WiaraTecza) 18 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, w których weźmie udział papież Franciszek, potrwają od 26 do 31 lipca. Ich podsumowaniem będzie msza św. w podkrakowskich Brzegach, która odbędzie się w ostatni dzień uroczystości.

d2jubch

Podziel się opinią

Share
d2jubch
d2jubch