Trwa ładowanie...

Getin Bank wprowadza nowatorską kartę płatniczą ze zmiennym numerem

Rozwiązanie to ma być dostępne dla klientów Getin Banku jeszcze przed końcem czerwca.

Share
Getin Bank wprowadza nowatorską kartę płatniczą ze zmiennym numeremFot: materiały prasowe Getin Bank
d2rv86j

Getin Bank rozpoczął pilotażowy program karty Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym. Wprowadzenie tej karty to nowość na skalę światową - chwali się bank, którego właścicielem jest Leszek Czarnecki.

"Wyświetlany na miniaturowym, wbudowanym ekranie numer CVC automatycznie odświeża się co godzinę. Wykorzystany mechanizm to najnowocześniejsze rozwiązanie w bankowości, zwiększające ochronę transakcji internetowych przed potencjalnymi kradzieżami, włamaniami do baz danych i oszustwami płatniczymi" - czytamy w komunikacie banku.

Rozwiązanie to ma być dostępne dla klientów Getin Banku jeszcze przed końcem czerwca.

Dynamic CVC nie jest pierwszą kartą z wyświetlaczem w ofercie Getin Banku. Wcześniej wprowadzono MasterCard Display, która jest przedstawiana jako pierwsza na świecie karta płatnicza z wyświetlaczem i funkcją informacyjną.

d2rv86j

– Karta ze zmiennym kodem CVC to narzędzie przygotowane w odpowiedzi na rosnącą popularność zakupów online, a także coraz częściej poruszaną kwestię zabezpieczeń kart płatniczych przed potencjalnymi oszustwami i kradzieżami danych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, karta Dynamic CVC gwarantuje najwyższy poziom ochrony, zapewniając przy tym jeszcze większy komfort korzystania z płatności internetowych – powiedział Maciej Szczechura, członek zarządu Getin Noble Banku.

Jak podkreślono w komunikacie, z punktu widzenia użytkownika korzystanie z karty Dynamic CVC podczas zakupów online nie różni się niczym od tradycyjnych kart ze statycznym numerem weryfikacyjnym. "Użytkownik w odpowiednich rubrykach formularza internetowego wpisuje wymagane dane wraz z kodem, który aktualnie wyświetlany jest na wbudowanym ekranie. Po poprawnej autoryzacji akceptacja płatności automatycznie przesyłana jest do sklepu internetowego" - czytamy.

Większościowym udziałowcem Getin Noble Banku jest jeden z najbogatszych Polaków, Leszek Czarnecki. Grupa odnotowała w 2014 r. 360 mln zł skonsolidowanego zysku netto, podczas gdy rok wcześniej było to niemal 400 mln zł. Akcjonariusze spółki podjęli w tym tygodniu decyzję, że nie zostanie wypłacona dywidenda z zysku za 2014 r.

d2rv86j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rv86j
d2rv86j