Trwa ładowanie...

Goście ze Wschodu kupują w Polsce materiały budowlane, Polacy na Wschodzie - paliwa

Goście, którzy przyjeżdżają do Polski z Rosji, Białorusi i Ukrainy w Polsce najchętniej kupują materiały budowlane, Polacy jadący w tamtym kierunku kupują paliwa - ujawnia badanie GUS.

Share
Goście ze Wschodu kupują w Polsce materiały budowlane, Polacy na Wschodzie - paliwa
Źródło: PAP, Fot: PAP/Grzegorz Hawałej
d3828n7

Jak podaje GUS, cudzoziemcy przekraczający wschodnie odcinki granicy zewnętrznej UE w IV kwartale 2015 r. na zakup towarów nieżywnościowych przeznaczyli ok. 85 proc. swoich wydatków.

Spośród artykułów nieżywnościowych największym zainteresowaniem cudzoziemców cieszyły się materiały do budowy, remontu i konserwacji mieszkania lub domu, które stanowiły ok. 28 proc. wydatków na towary nieżywnościowe.

d3828n7

Na sprzęt RTV i AGD wydano ok. 19 proc., a na części i akcesoria do środków transportu - ok. 13 proc.

Z koeli Polacy, przekraczający wschodnie odcinki granicy zewnętrznej UE w IV kwartale 2015 r., większość, bo ok. 65 proc. wydatkowanych za granicą środków, przeznaczyli na zakup towarów nieżywnościowych, głównie na zakup paliwa.

Znaczny też udział w strukturze wydatków mieszkańców Polski przekraczających granicę zewnętrzną miały wydatki na usługi - stanowiły ok. 10 proc., natomiast żywność i napoje bezalkoholowe - tylko ok. 4 proc.

d3828n7

Podziel się opinią

Share
d3828n7
d3828n7