Trwa ładowanie...
dee4ukv

GPW może utworzyć indeks WIG30 w 2012 roku - Sobolewski

17.05. Katowice (PAP) - Giełda Papierów Wartościowych (GPW) może utworzyć indeks WIG30 w 2012 roku, natomiast w tym roku, w październiku, może pojawić się nowy indeks dla kilkuset...

dee4ukv
dee4ukv

17.05. Katowice (PAP) - Giełda Papierów Wartościowych (GPW)
może utworzyć indeks WIG30 w 2012 roku, natomiast w tym roku, w październiku, może pojawić się nowy indeks dla kilkuset małych spółek - poinformował dziennikarzy Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

"Wykluczam, żeby w tym roku powstał indeks WIG30. Wydaje mi się, że jego powstanie jest realne w 2012 roku. Sądzimy, że nie są jeszcze spełnione warunki do powstania takiego indeksu i nadal brakuje spółek o potencjale generowania odpowiednio wysokiego obrotu" - powiedział Sobolewski podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

"Podjęliśmy dzisiaj decyzję, że powstanie nowy indeks dla spółek, które nie są w WIG 20, MWIG ani SWIGU. Są to relatywnie małe spółki, jest ich ponad 200. Z tych przymiarek wynika, że indeks mógłby pojawić się od 1 października" - dodał.

Wcześniej GPW rozważała rozszerzenie indeksu WIG20 na WIG30, ale prezes GPW podkreślał, że stanie się to, gdy będzie na rynku większa ilość wysoko skapitalizowanych spółek.(PAP)

bg/ bas/ asa/

dee4ukv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dee4ukv