Trwa ładowanie...

Grażyna Kulczyk odda milion złotych

Grażyna Kulczyk (60 l.) okazała się niezwykle hojna dla kobiet biznesu, które ucierpiały podczas ubiegłorocznej powodzi w Bogatyni (woj. dolnośląskie). - Przekażę milion złotych dla pań-przedsiębiorców, które straciły swoje firmy - zapowiedziała najbogatsza Polka podczas wizyty w zdewastowanym przez żywioł mieście.

Share
Grażyna Kulczyk odda milion złotych
dr6qtuv

Grażyna Kulczyk, była żona najbogatszego Polaka, Jana Kulczyka (rozwiodła się z nim w 2005 roku, po 32 latach małżeństwa) przyznała, że widok zdewastowanej przez powódź Bogatyni, jaki zobaczyła w telewizji zapadł jej w pamięci.

- W mojej głowie od razu pojawiła się myśl, że wśród poszkodowanych są kobiety, którym woda zabrała wszystko. Nawet budowane i rozwijane przez nie latami firmy - tłumaczyła bizneswoman. Dlatego zdecydowała się na pomoc.

dr6qtuv

- Od 20 lat sama jestem kobietą biznesu. Wiem, jak paniom ciężko jest cokolwiek osiągnąć w biznesie. A co dopiero przy takim dramacie, jaki wydarzył się w Bogatyni - przyznała Kulczyk.

Milionerka chce jednak, by jej pomoc padła na odpowiedni grunt i nie poszła na marne. Dlatego okrągła sumkę przekaże dla Stowarzyszenia „Silne Kobiety Bogatyni". Jest to grupa kilkudziesięciu kobiet, które w powodzi straciły swoje firmy, ale nie poddały się.

Przedsiębiorcze panie zorganizowały się, żeby odbudować to, co zabrał im żywioł. To właśnie one zajmą się przekazywaniem pieniędzy tym, które potrzebują ich najbardziej - Zgłaszać się do nas mogą nie tylko mieszkanki samej Bogatyni, ale również okolicznych miejscowości z tej gminy, które również ucierpiały w powodzi - powiedziała Alicja Tobiasz (57 l.) ze Stowarzyszenia.

- Wiele z nas straciło wszystko w powodzi, bez sklepu, bez towaru, bez klientów, a co miesiąc trzeba płacić rachunki. Jest ciężko, ale po otrzymaniu tak dużej pomocy możemy stanąć na nogi i na nowo zacząć budować nasze firmy - mówi Alicja Tobiasz.

dr6qtuv

To najbogatsza Polka

Grażyna Kulczyk w rankingu 100 najbogatszych Polaków 2010 według tygodnika Wprost zajęła 19. miejsce z 1,2 mld zł. Była pierwszą kobietą na liście. Jest właścicielką Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu „Stary Browar" w Poznaniu, hotelu Blow Up w Poznaniu, uznanego przez brytyjski dziennik The Guardian za najbardziej nowoczesny hotel na świecie, ma udziały w kilku poznańskich firmach handlowych, doradczych i inwestycyjnych. Jest właścicielką prywatnej kolekcji obrazów, rzeźb i fotografii m.in. Malczewskiego i Kantora.
Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Pijak zabrał matce trzech synów!

dr6qtuv

Podziel się opinią

Share
dr6qtuv
dr6qtuv