Trwa ładowanie...
d7qvk4z

Grupa AB jest optymistyczna co do wolumenów w kolejnych kwartałach

Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Grupa AB jest optymistyczna w kwestii wolumenów w kolejnych kwartałach, poinformował prezes Andrzej Przybyło.
Share
d7qvk4z

"Realizujemy wielokierunkowe działania, szczególnie w obrębie e-commerce czy enterprise. Chcemy mierzyć się poziomem satysfakcji naszego klienta, gdyż walczymy o udział u swoich klientów. Jesteśmy optymistyczni co do naszego wolumenu, bo udaje nam się to co robimy i odbieramy rynek innym" - powiedział Przybyło podczas konferencji prasowej.

Według jego słów, trwają rozmowy o potencjalnych akwizycjach. Jako kierunki dalszej możliwej ekspansji wskazał "wschód, zachód i nowe branże w Polsce".

"Patrzymy z optymizmem, bo widzimy, że nasza pozycja będzie jeszcze silniejsza w kolejnych kwartałach" - stwierdził prezes Grupy AB.

d7qvk4z

Odnosząc się do spadku przychodów w Polsce w minionym kwartale, prezes Grupy AB podkreślił że rynek spada jako całość, a handel w letnim okresie niemal zamarł.

"My urośliśmy na takim rynku kosztem konkurencji. Inni oddają biznes do nas" - ocenił Przybyło.

Podkreślił on "nieprzerwany wielokierunkowy rozwój" grupy, w tym nowe kanały, produkty, nowe branże, nowe franszyzy, czy przyszłościowe kierunki, jak rozwiązania chmurowe (cloud).

"Jesteśmy w forpoczcie nowych rozwiązań dla e-commerce. W segmencie 'cloud', wspólnie z Microsoft, rozwijamy platformę do sprzedaży usług chmurowych AB Marketplace. Rynek usług chmurowych już jest bardzo duży i dalej będzie mocno wzrostowy. To jedna z naszych inicjatyw w kategorii 'enterprise', która u nas jest bardzo ekspansywna i notuje nowe kontrakty i wzrost udziału w rynku" - wskazał Przybyło.

d7qvk4z

W innych kategoriach wskazał na ponad dwukrotny wzrost w segmencie RTV/AGD, istotną dynamikę wzrostu w segmencie zabawek, nowe umowy dystrybucyjne oraz strategiczny rozwój sieci franszyzowych. Pozytywne tendencje dominują również w rozwoju spółki zależnej AT Computers w Czechach, gdzie utrzymuje się ożywienie gospodarcze, podsumował Przybyło.

Grupa AB jest czołowym europejskim dystrybutorem. Prowadzi działalność w Polsce, Czechach i na Słowacji, sprzedając produkty największych światowych producentów nowoczesnych technologii do ponad 16 tys. partnerów handlowych. AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW od 2006 roku.

(ISBnews)

d7qvk4z

Podziel się opinią

Share
d7qvk4z
d7qvk4z