Trwa ładowanie...

Grupa Bumar: chcemy być zbrojeniowym holdingiem narodowym

Ścisłą współpracę spółek tworzących Grupę Bumar i wzmocnienie pozycji narodowego holdingu obronnego w nowej strategii rozwoju na lata 2013-2018 zapowiedział we wtorek prezes grupy Krzysztof Krystowski.

Grupa Bumar: chcemy być zbrojeniowym holdingiem narodowymŹródło: Bumar Sp. z o.o.
d5vw9ct
d5vw9ct

Na konferencji podczas XX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach nowy zarząd Grupy Bumar zapowiedział zdecydowane zmiany w funkcjonowaniu holdingu. Prezes Krystowski za najważniejsze uznał konsolidowanie polskiego rynku przemysłu obronnego i przejście holdingu od "pseudoagencji do spraw restrukturyzacji - do sprawowania funkcji narodowego koncernu obronnego".

Obecnie produkty spółek należących do Grupy Bumar to ponad połowa zakupów Ministerstwa Obrony Narodową, tę pozycję holding ma zamiar utrzymać.

- Chcemy być lekarzem pierwszego kontaktu Polskich Sił Zbrojnych, a aby tak było, musimy potrafić w podstawowym stopniu odpowiedzieć na każde zapotrzebowanie MON - podkreślił Krystowski.

Bumar rozszerzy ofertę o pakiet usług gwarantujących obsługę pełnego cyklu życia produktu, obejmujących modernizację, naprawy i szkolenia. Nie będzie także "eksportu dla samego PR firmy", która skupi wysiłki eksportowe na 10 do 15 krajów, również po to by uczyć się od partnerów zagranicznych.

d5vw9ct

Podczas konferencji prezes grupy Bumar nawiązał też do sytuacji finansowej firmy. Przyznał, że po audycie spółka skorygowała wyniki za lata 2008-2010 o kwotę ponad 500 mln złotych w dół.

- Trudno mówić o stratach, bo Bumar nie stracił pieniędzy. Zmieniły się wartości aktywów. Przykładem jest spółka Zakłady Mechaniczne "BUMAR - ŁABĘDY" SA, której wartość była przeszacowana i trzeba było wnieść korektę - wyjaśnił prezes. Dodał, że większość błędów finansowych wynika z błędów popełnionych w trakcie restrukturyzacji zakładów tworzących grupę Bumar.

Grupa Bumar jest największym polskim dostawcą uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego produkowanego przez polski przemysł obronny. Narodowy koncern obronny tworzą spółki o specjalizacji radarowej, rakietowej i amunicyjnej, wozów bojowych oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza. Grupa w tym roku obchodzi 10-lecie powstania i działalności.

d5vw9ct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5vw9ct

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj