Trwa ładowanie...
d1h9mwb

GTC chce złożyć wnioski o pozwolenia na budowę dwóch galerii w Warszawie w II/III kw. (popr.)

...

Share
d1h9mwb

Korygujemy depeszę z 14 maja. Spółka chce w II/III kw. złożyć wnioski o pozwolenia na budowę, a nie uzyskać do tego czasu pozwolenia na budowę. #

24.05. Warszawa (PAP) - GTC oczekuje, że złoży wnioski o pozwolenia na budowę galerii handlowych w Wilanowie i na Białołęce pod koniec II kwartału lub na początku III kwartału tego roku - poinformował podczas telekonferencji Alain Ickovics, przewodniczący rady nadzorczej dewelopera.

"Zakładaliśmy, że zrobimy to w I kwartale, teraz mówimy albo o końcówce II kwartału, albo o początku III kwartału" - powiedział Ickovics, pytany o przewidywany termin złożenia wniosków o pozwolenia na budowę galerii w Wilanowie i na Białołęce.

Dodał, że galerie powinny być gotowe w 2015 lub 2016 r.

d1h9mwb

W Galerii Wilanów docelowo znajdzie się ok. 76.500 m kw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto. W pierwszej fazie projektu powstanie 60.000 m kw. powierzchni do wynajęcia netto, a koszt jej realizacji szacowany jest na 160 mln euro.

W centrum handlowo-rozrywkowym na Białołęce znajdzie się ok. 60.000 m kw. powierzchni do wynajęcia netto, przy czym spółka rozważa możliwość realizacji projektu w dwóch fazach (45.000 oraz 15.000 m kw.). Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 160 mln euro.

Ickovics poinformował, że spółka prowadzi obecnie rozmowy dotyczące sprzedaży niektórych swoich aktywów.

"Rynek nie jest łatwy, zwłaszcza poza Polską. Obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące sprzedaży konkretnych aktywów, ale zgadzam się, że jest to bardziej prawdopodobne w Polsce niż poza Polską" - dodał. (PAP)

jow/ osz/

d1h9mwb

Podziel się opinią

Share
d1h9mwb
d1h9mwb