Trwa ładowanie...
d3t1jdh

Haitong podniósł rekomendację dla GPW do 'kupuj', obniżył wycenę do 46,8 zł

Warszawa, 04.11.2015 (ISBnews) - Analitycy Haitong Bank podnieśli rekomendację dla GPW do "kupuj" z "neutralnie" i jednocześnie obniżyli cenę docelową akcji spółki do 46,8 zł z 50,1 zł, wynika z raportu datowanego na 3 listopada.

Share
d3t1jdh

W środę o godzinie 9:45 kurs akcji GPW wynosił 41 zł, zaś w dniu wydania rekomendacji na zamknięciu 40,90 zł.

"Analitycy Haitong Banku oczekują, że począwszy od przyszłego roku GPW obniży opłaty za handel akcjami, aby podzielić się z uczestnikami rynku niższym kosztem nadzoru rynku" - czytamy w raporcie.

Haitong Bank radzi inwestorom, aby wykorzystali niedawny spadek cen akcji, który zdaniem analityków został w większości spowodowany obawami o wprowadzenie podatku od transakcji finansowych. Według bazowego scenariusza Haitong, podatek ten nie zostanie wprowadzony, a zwycięska partia PiS skupi się raczej na podatku bankowym i tzw. podatku od supermarketów.

"Haitong uważa, że obniżenie opłat może mieć nieznaczny pozytywny wpływ na wysokość obrotów , jednak nadal nie ma pewności, czy domy maklerskie przeniosą obniżenie opłat na klientów końcowych. Po wynikach za III kw. 2015 r. analitycy wprowadzają lekką korektę swoich prognoz, ze spadkiem zysku netto o 5% po 2016 r." - czytamy także w raporcie.

(ISBnews)

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh