Trwa ładowanie...

Historyczne zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch zarobił ponad 200 tys. zł

Zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni to nie tylko wielki sportowy sukces, ale także zastrzyk gotówki. Kamil Stoch za każde ze zwycięstw otrzymał po 10 tys. franków szwajcarskich. Dodatkowe 20 tys. trafi na jego konto za tryumf w całym cyklu.

Share
Historyczne zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch zarobił ponad 200 tys. zł
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Marek Podmokly
d308gbj

Turniej Czterech Skoczni jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w skokach narciarskich. Z tego powodu legendy tego sportu, jak Sven Hannawald czy Martin Schmidt, otwarcie krytykują wysokość nagród przyznawanych zwycięzcom. Hannawald, który przed 15 laty jako jedyny w historii tryumfował w całym cyklu ocenił, że premie powinny być wyższe, aby odzwierciedlić znaczenie TCS.

Kamil Stoch, który powtórzył wyczyn Niemca i wygrał wszystkie cztery konkursy, otrzymał za nie łącznie 40 tys. franków szwajcarskich. To około 140 tys. zł. Za zwycięstwo w całym turnieju otrzymał dodatkową premię w wysokości 20 tys. franków. Łącznie dało to około 210 tys. zł.

d308gbj

Nasz najlepszy obecnie skoczek narciarski pieniądze zarobione na skoczni regularnie inwestuje. Jak pisaliśmy w money.pl Kamil Stoch wie, w jaki sposób pomnażać majątek, by nie martwić się o spokojną sportową emeryturę. Wraz z żoną stworzył linię odzieży sportowej sprzedawaną pod marką "Kamiland".

To właśnie żona dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego jest menedżerem, która prowadzi agencję odpowiedzialną za wizerunek męża oraz klub sportowy Eve-nement Zakopane.

d308gbj

Podziel się opinią

Share
d308gbj
d308gbj