Trwa ładowanie...
d2sk3he

II półrocze powinno być wyraźnie lepsze dla gospodarki - premier

...
Share
d2sk3he

14.02. Warszawa (PAP) - Drugie półrocze 2013 roku powinno być wyraźnie lepsze dla gospodarki - uważa premier Donald Tusk.

"Tak jak przewidywaliśmy I kwartał będzie trudny i to będzie oznaczało, że I półrocze będzie trudne, jeśli chodzi o rynek pracy. Zakładam, że II półrocze powinno być wyraźnie lepsze dla gospodarki niż ten krytyczny I kwartał. Może to nie będzie jeszcze takie odbicie, ale powinna być wyraźna zmiana w tendencji. Jak to wpłynie na rynek pracy - jesień to może być ten moment, kiedy tendencja, jeśli chodzi o bezrobocie się zmieni" - powiedział Tusk na konferencji.

"Chcemy wszystkie możliwe środki, które są w dyspozycji państwa albo które państwo może uruchomić poprzez odpowiednią politykę, chcemy, żeby one zaczęły pracować także na rzecz rynku pracy. To jest program +Inwestycje Polskie+, o którym wspominaliśmy - mam nadzieję, że za kilka, kilkanaście dni będą już pierwsze decyzje, które pokażą, że to rusza i że ta skala jest naprawdę duża" - dodał.

"To jest nasza współpraca z prezesem NBP i KNF. Liczymy na kolejne decyzje i RPP i KNF dotyczące rygorów jeśli chodzi o udzielanie kredytów. Chcemy, aby możliwie dużo - oczywiście bezpiecznego, nieinflacyjnego pieniądza znalazło się na rynku po to, aby rynek pracy poczuł pewną ulgę" - powiedział Tusk.(PAP)

jba/ jtt/

d2sk3he

Podziel się opinią

Share
d2sk3he
d2sk3he