Trwa ładowanie...
klienci
16-11-2015 14:46

IKEA testuje nowy format sklepu. Zmiany dla klientów

Brytyjczycy narzekali, że muszą tracić czas na dojazdy do sklepów IKEA położonych na obrzeżach miast. Szwedzka sieć meblowa postanowiła ułatwić im życie.

IKEA testuje nowy format sklepu. Zmiany dla klientówŹródło: WP.PL, fot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0
d8d1qu3
d8d1qu3

Być może już wkrótce na słynnej londyńskiej ulicy handlowej Oxford Street, w sąsiedztwie butików znanych firm odzieżowych i kosmetycznych, zacznie działać małopowierzchniowy sklep IKEA - donosi "The Independent". Szwedzka sieć meblowa prowadzi rozmowy w tej sprawie z dyrekcją domu towarowego BHS, od którego miałaby wynajmować powierzchnię handlową.

Planowany sklep IKEA przy Oxford Street to przykład nowego formatu sprzedaży, który Szwedzi testują w Wielkiej Brytanii. Polega on na otwieraniu niewielkich placówek, określanych mianem "punktów zamówień i odbioru", przy ulicach handlowych i w mniejszych miejscowościach. W punktach tych można obejrzeć część oferty IKEA, zasięgnąć porady konsultanta, złożyć zamówienie i wreszcie je odebrać.

Na początku listopada IKEA otworzyła punkt zamówień i odbioru w 132-tysięcznym Norwich. Wiosną 2016 r. kolejny taki punkt ma powstać w Aberdeen, liczącym niewiele ponad 220 tys. mieszkańców.

Dotychczas bazą handlową IKEA na Wyspach Brytyjskich było 18 sklepów wielkopowierzchniowych, w tym cztery na obrzeżach tzw. Wielkiego Londynu. Jak mówi Gillian Drakefor, dyrektor sieci IKEA w Wielkiej Brytanii, nowy format sprzedaży jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy skarżyli się, że dojazdy do tradycyjnych sklepów IKEA położonych na obrzeżach największych miast zabierają im zbyt wiele czasu.

Zobacz także: Polskie parówki na topie. Szykuje się nowy hit eksportowy

d8d1qu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8d1qu3