Trwa ładowanie...

Ile pracy w 2015 r.

W 2015 r. będziemy musieli spędzić w pracy 252 dni, czyli o dwa więcej niż w roku ubiegłym - informuje "Puls Biznesu".

Ile pracy w 2015 r.Źródło: Fotolia
d4gtg62
d4gtg62

W bieżącym roku najwięcej dni roboczych przypada na lipiec - jeśli w tym miesiącu pracownik nie zdecyduje się na urlop wypoczynkowy, to spędzi w pracy aż 23 dni.

Zaś najmniej dni przepracujemy w styczniu, lutym, maju, sierpniu i listopadzie - tylko po 20.

Jak wskazuje "PB", liczba dni w pracy oczywiście spada po uwzględnieniu urlopu, który pracownik powinien wykorzystać. Dla zatrudnionych krócej niż 10 lat przysługuje 20 dni wypoczynku, a dla zatrudnionych powyżej 10 lat - 26 dni. W efekcie liczba dni roboczych zmniejsza się w 2015 r. odpowiednio: do 232 i 226 dni.

Ponadto trzeba uwzględnić, że rodzice dzieci do 14 roku życia mają jeszcze dodatkowe dwa dni na opiekę, a część pracowników będzie musiała również wykorzystać zaległe urlopy z 2014 r. - wylicza gazeta.

d4gtg62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gtg62

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj