Trwa ładowanie...

Ile zarobisz w pierwszej pracy w IT?

Połowa informatyków rozpoczynających karierę zawodową w branży IT zarabiała więcej niż 3 250 zł - wynika z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak.

Ile zarobisz w pierwszej pracy w IT?Źródło: © kalou1927 - Fotolia.com
dcw3434
dcw3434

Połowa informatyków rozpoczynających karierę zawodową w branży IT zarabiała więcej niż 3 250 zł - wynika z raportu "Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku" wydanego przez Sedlak & Sedlak.

Z obserwacji rynku wynagrodzeń wynika, że informatycy to jeden z najlepiej opłacanych zawodów. Co więcej: popyt na pracowników IT z roku na rok jest coraz większy, nie tylko w samej branży IT, ale również w innych gałęziach gospodarki. Ten fakt sprawia, że osoby, które ukończyły studia informatyczne, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem pracy.

Spośród osób rozpoczynających karierę zawodową najlepiej opłacani w 2013 roku byli pracownicy zatrudnieni właśnie w IT (mediana wyniosła 3 250 zł). Nowozatrudnieni w telekomunikacji i bankowości zarabiali o około 10 proc. mniej.

Najlepiej zarabiały osoby zatrudnione w działach programowania (3 570 zł) i wdrożeń (3,5 tys. zł). Z kolei najsłabiej wynagradzani byli informatycy zajmujący się grafiką komputerową (2,5 zł zł). Widać zatem, że rozpiętość wynagrodzeń jest dość znacząca.

Przedsiębiorstwa szukają absolwentów kierunków informatycznych, którzy specjalizują się na przykład w projektowaniu stron www czy administrowaniu sieci. Szczególnie doceniani są oczywiście informatycy znający różne języki programowania takie, jak Java, C++ czy Visual Basic. Miesięczne zarobki nie mniejsze od 4 tys. zł otrzymywały osoby, które zostały zatrudnione na stanowisku: inżyniera oprogramowania (4,4 tys. zł), programisty Java oraz programisty baz danych (po 4 tys. zł). Z kolei wynagrodzenia młodych grafików wyniosły tylko 2,5 tys. zł.

Marcin Niedużak
Sedlak & Sedlak

dcw3434

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

dcw3434
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcw3434