Trwa ładowanie...
d4gevvr

Imagis w '14 stawia na rentowność, planuje akwizycje i nie wyklucza emisji akcji

21.03. Warszawa (PAP) - Imagis w 2014 chce zadebiutować na GPW i poprawić rentowność. Spółka rozmawia ws. akwizycji dwóch podmiotów z Polski i jednego zza granicy, którego...

d4gevvr
d4gevvr

21.03. Warszawa (PAP) - ImagisImagis (Zobacz notowania spółki ») w 2014 chce zadebiutować na GPW i poprawić rentowność. Spółka rozmawia ws. akwizycji dwóch podmiotów z Polski i jednego zza granicy, którego przejęcie mogłoby częściowo być sfinansowane za pomocą emisji akcji - poinformował Marcin Niewęgłowski, prezes Imagisu.

"Przychody są dla nas ważne, ale nie są najważniejszym priorytetem. Wszystkie nasze wysiłki kierujemy na to, aby poprawić rentowność. Mam nadzieję, że poprawę uda nam się pokazać już w pierwszym kwartale" - powiedział dziennikarzom Niewęgłowski.

W 2013 roku Imagis miał 1,47 mld zł przychodów ze sprzedaży i 12,23 mln zł zysku netto.

Na początku marca Imagis poinformował o rozpoczęciu prac nad prospektem emisyjnym i planem przeniesienia notowań z NewConnect na główny parkiet GPW. Spółka podała wówczas również, że PC GuardPC Guard zamierza sprzedać na rzecz inwestorów instytucjonalnych do 20 proc. akcji Imagisu. Obecnie PC Guard kontroluje ponad 66 proc. akcji spółki.

d4gevvr

Imagis zadebiutował na NewConnect w sierpniu 2013 r. Spółka deklarowała wówczas, że chce przenieść się na główny rynek w ciągu roku.

Zapytany o postępy prac nad prospektem, prezes Niewęgłowski odpowiedział: "Prospekt do wakacji powinien trafić do KNF".

Prezes Niewęgłowski powiedział, że Imagis planuje przejęcia mające na celu wzmocnienie segmentu oprogramowania.

"Rozmów w sprawie akwizycji przeprowadziliśmy już kilka, w których byliśmy blisko finalizacji. W tej chwili rozmawiamy z trzema podmiotami, które w dużej mierze mogą uzupełnić część software" - powiedział.

d4gevvr

"I na tej części naszego biznesu zamierzamy się koncentrować. W segmencie hardware to ciężko byłoby nam nawet znaleźć potencjalnie ciekawy dla nas podmiot" - dodał.

Dodał, że Imagis rozmawia w sprawie akwizycji dwóch podmiotów z Polski i jednego zza granicy.

"Dwie spółki są małe i z Polski, zaś jedna jest większa i zza granicy. Polskie spółki jesteśmy w stanie kupić za pomocą środków własnych, zaś w przypadku podmiotu zagranicznego być może potrzebna będzie emisja akcji" - powiedział.

d4gevvr

"Oczywiście, jeśli akwizycja zagraniczna nam nie wyjdzie, to żadnej emisji nie będzie" - dodał.

Na pytanie, czy ewentualna emisja akcji mogłaby towarzyszyć wejściu spółki na GPW, Niewęgłowski odpowiedział: "Prawdopodobnie tak".

Dodał, że Imagis w najbliższym czasie nie planuje wypłacać dywidendy.

"Polityka dywidendowa to kwestia przyszłości. Mamy co prawda na kontach znaczne środki pieniężne, ale potrzebujemy ich do zasilenia kapitału obrotowego oraz na inwestycje w mapę" - powiedział.

Grupa Imagis działa w branży systemów informacji przestrzennej (GIS) - mapy cyfrowe i oprogramowanie GIS, jak również prowadzi działalność handlową w segmencie urządzeń nawigacyjnych oraz urządzeń do komunikacji osobistej (smartfony, tablety). (PAP)

kam/ jtt/

d4gevvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gevvr