Trwa ładowanie...
d2t4vtb

Imigranci opuszczają Wielką Brytanię

Z Wielkiej Brytanii wyjechała już połowa z miliona imigrantów z krajów przyjętych do Unii Europejskiej w 2004 roku - wynika z najnowszego badania.

Share
d2t4vtb

Z Wielkiej Brytanii wyjechała już połowa z miliona imigrantów z krajów przyjętych do Unii Europejskiej w 2004 roku - wynika z najnowszego badania. Skąd ta fala powrotów do domu? Wracają do krajów, bo tam poprawiła się sytuacja ekonomiczna.

Analiza brytyjskiego ośrodka IPPR (Institute for Public Policy Research) wykazała też, że napływ ludności z 10 nowych państw UE, szukającej pracy na Wyspach Brytyjskich zmniejsza się, gdyż poprawiła się sytuacja ekonomiczna w ich krajach.

- Oceniamy, że około 30 tysięcy mniej imigrantów przybyło w drugiej połowie 2007 roku, w porównaniu z drugą połową 2006 roku - napisano w raporcie. - Czterech z 10 badanych przez nas polskich imigrantów uważa, że większe możliwości zatrudnienia zachęcą Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii do powrotu do Polski na dobre - podkreśla IPPR.

Ponadto autorzy badania zwracają uwagę, że ze względu na zmniejszenie ograniczeń dotyczących zatrudnienia obywateli nowych krajów UE w innych państwach Unii, imigranci mogą szukać pracy gdzie indziej niż w Wielkiej Brytanii. Ośrodek twierdzi, że o mniejszej liczbie imigrantów może świadczyć też niższa liczba urodzeń, a osłabienie funta szterlinga wobec złotego nie zapewnia im już takich zysków, jak wcześniej. IPPR przypomina, że brytyjski funt od 2004 roku spadł w stosunku do polskiego złotego o około 25 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2t4vtb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4vtb
d2t4vtb