Trwa ładowanie...
dz1silo

Imigranci opuszczają Wielką Brytanię

Z Wielkiej Brytanii wyjechała już połowa z miliona imigrantów z krajów przyjętych do Unii Europejskiej w 2004 roku - wynika z najnowszego badania.
Share
dz1silo

*Z Wielkiej Brytanii wyjechała już połowa z miliona imigrantów z krajów przyjętych do Unii Europejskiej w 2004 roku - wynika z najnowszego badania. Skąd ta fala powrotów do domu? Wracają do krajów, bo tam poprawiła się sytuacja ekonomiczna. *

Analiza brytyjskiego ośrodka IPPR (Institute for Public Policy Research) wykazała też, że napływ ludności z 10 nowych państw UE, szukającej pracy na Wyspach Brytyjskich zmniejsza się, gdyż poprawiła się sytuacja ekonomiczna w ich krajach.

- Oceniamy, że około 30 tysięcy mniej imigrantów przybyło w drugiej połowie 2007 roku, w porównaniu z drugą połową 2006 roku - napisano w raporcie. - Czterech z 10 badanych przez nas polskich imigrantów uważa, że większe możliwości zatrudnienia zachęcą Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii do powrotu do Polski na dobre - podkreśla IPPR.

dz1silo

Ponadto autorzy badania zwracają uwagę, że ze względu na zmniejszenie ograniczeń dotyczących zatrudnienia obywateli nowych krajów UE w innych państwach Unii, imigranci mogą szukać pracy gdzie indziej niż w Wielkiej Brytanii. Ośrodek twierdzi, że o mniejszej liczbie imigrantów może świadczyć też niższa liczba urodzeń, a osłabienie funta szterlinga wobec złotego nie zapewnia im już takich zysków, jak wcześniej. IPPR przypomina, że brytyjski funt od 2004 roku spadł w stosunku do polskiego złotego o około 25 proc.

Zobacz też:
LECZYŁ BEZPŁODNOŚĆ I IMPOTENCJĘ
WYKSZTAŁCENI EMIGRANCI SPRZĄTAJĄ BIURA

dz1silo

Podziel się opinią

Share
dz1silo
dz1silo