Trwa ładowanie...
d2ijyo1

Impel Security i SMT Software podpisały umowę za 214 mln zł na SDE

25.04. Warszawa (PAP) - Konsorcjum w składzie Impel Security (lider), SMT Software, EBS i ITM Poland podpisało z Ministerstwem Sprawiedliwości umowę na wytworzenie oraz usługę...

Share
d2ijyo1

25.04. Warszawa (PAP) - Konsorcjum w składzie Impel Security (lider), SMT Software, EBS i ITM Poland podpisało z Ministerstwem Sprawiedliwości umowę na wytworzenie oraz usługę eksploatacji i rozwoju Systemu Dozoru Elektronicznego. Wartość umowy to 214 mln zł brutto - podał Impel w komunikacie.

Oferta konsorcjum w składzie: Impel Security (lider), SMT Software, EBS i ITM Poland na początku marca została przez Ministerstwo Sprawiedliwości wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na usługę eksploatacji i rozwoju Systemu Dozoru Elektronicznego.

Trzech wykonawców: Ekotrade, Elproma i konsorcjum Nordisk Polska, złożyło do KIO odwołania od wyników oceny ofert, ale zostały one oddalone.

W przetargu na SDE oferty złożyło łącznie pięciu wykonawców. Drugą pod względem ceny ofertę złożyło konsorcjum Nordisk Polska i Konsalnet Security Solutions za 241,43 mln zł brutto.

d2ijyo1

Kolejne oferty złożyły Ekotrade za 298,4 mln zł brutto i PHU Elproma 307,15 mln zł brutto. Najdroższa okazała się oferta Comarchu za 347,23 mln zł brutto.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i realizacja usługi eksploatacji, wsparcia oraz rozwoju Systemu Dozoru Elektronicznego. Usługa ma być świadczona przez 54 miesiące.

Przetarg odbywał się według procedury otwartej. Kryterium oceny ofert była najniższa cena.

System Dozoru Elektronicznego zbudowało konsorcjum Compu, Centrum Weryfikacji Alarmów i Terminali oraz PHU Elproma. Podpisana w styczniu 2009 r. z Ministerstwem Sprawiedliwości umowa na budowę i eksploatację systemu opiewała na 225,7 mln zł. System umożliwia skazanym za drobne przestępstwa odbywanie kary na wolności.

Obecnie za jednego osadzonego MS płaci konsorcjum Compu około 560 zł miesięcznie. Na koniec marca 2014 r., według informacji podawanych przez Służbę Więzienną, w systemie karę odbywało 4.969 skazanych.

Do przetargu, w którym najkorzystniejsza okazała się oferta Impela, Comp podszedł jako podwykonawca Ekotrade i Elpromy.(PAP)

kam/ ana/

d2ijyo1

Podziel się opinią

Share
d2ijyo1
d2ijyo1