Trwa ładowanie...
d9v3bqr

ING TFI liczy na utrzymanie wartości aktywów na obecnych poziomach do końca roku

20.10. Warszawa (PAP) - ING TFI liczy na utrzymanie wartości swoich aktywów na obecnych poziomach do końca 2011 roku. W czwartym kwartale sprzedaż netto może dalej spaść, wzrosnąć...

Share
d9v3bqr

20.10. Warszawa (PAP) - ING TFI liczy na utrzymanie wartości swoich aktywów na obecnych poziomach do końca 2011 roku. W czwartym kwartale sprzedaż netto może dalej spaść, wzrosnąć powinny jednak wyceny aktywów - ocenili na konferencji prasowej przedstawicieli ING TFI.

"Jeśli chodzi o sprzedaż netto to na pewno zakończymy ją w tym roku na wyraźnym minusie. Po trzech kwartałach sprzedaż netto naszych funduszy wyniosła minus 901 mln zł. Do końca roku może wynieść około minus 1 mld zł" - powiedziała Małgorzata Barska, członek zarządu ING TFI.

"Mamy nadzieje, że do końca roku wartość naszych aktywów pozostanie na obecnych poziomach. Odpływ środków może się utrzymać, liczymy jednak, że dzięki lepszej sytuacji na rynku wzrosną wyceny" - dodał Leszek Jedlecki, prezes zarządu ING TFI.

We wrześniu 2011 r. wartość aktywów ING TFI wynosiła 8,4 mld złotych.

d9v3bqr

ING TFI pracuje nad wprowadzeniem nowej rodziny produktów.

"Planujemy wprowadzenie nowych produktów, które będą absolutnie nowym rozwiązaniem na polskim rynku. Nie możemy jeszcze podać wielu szczegółów, będą to jednak produkty długoterminowego oszczędzania o charakterze emerytalnym, nie będą się jednak ograniczały tylko do celu emerytalnego" - powiedziała Barska.

"Szukamy nowych rozwiązań, zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że rynek TFI będzie trudny w przyszłym roku i nie można liczyć na duży powrót klientów detalicznych z powodu utrzymującej się dużej niepewności na rykach finansowych" - dodała.

wst/ osz/

d9v3bqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9v3bqr
d9v3bqr