Trwa ładowanie...
dpbkh8j

Inwestycje Ergis-Eurofilms wyniosą w 2011 r. ok. 50 mln zł

24.02. Warszawa (PAP) - Inwestycje Ergis-Eurofilms, spółki z segmentu przetwórstwa tworzyw sztucznych, wyniosą w 2011 roku ok. 50 mln zł, z czego ponad 30 mln zł spółka sfinansuje...

Share
dpbkh8j

24.02. Warszawa (PAP) - Inwestycje Ergis-Eurofilms, spółki z segmentu przetwórstwa tworzyw sztucznych, wyniosą w 2011 roku ok. 50 mln zł, z czego ponad 30 mln zł spółka sfinansuje z linii kredytowych, a pozostałe prawie 20 mln zł poprzez leasing i fundusze unijne - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Tadeusz Nowicki.

Prezes zapowiedział też, że podstawowy cel grupy na 2011 rok to poprawa rentowności oraz zwiększenie mocy produkcyjnych.

Ergis-Eurofilms rozpoczął budowę nowego zakładu produkcji folii opakowaniowych w Wąbrzeźnie oraz planuje przenieść do nowego zakładu produkcję z Niemiec, co pochłonie ok. 20 mln zł.

Ergis-Eurofilms zamierza też w zakładzie w Oławie zwiększyć moce produkcyjne w segmencie folii stretch, co pochłonie ok. 24 mln zł, z czego ok. 9 mln zł pozyskane zostanie z funduszy celowych.

dpbkh8j

"Rok 2011 będzie rokiem inwestycji, powstanie nowa linia do produkcji folii stretch i uruchomimy drugą linię do produkcji PET. Trwa też budowa nowego zakładu produkcji folii opakowaniowych w Wąbrzeźnie i relokacja linii produkcyjnych PVC z niemieckiego MKF-Folien" - powiedział Nowicki.

"Ok. 20 mln zł będzie przeznaczone na przeniesienie produkcji folii do Wąbrzeźna, ok. 24 mln zł na folie stretch, z czego ok. 9 mln zł to finansowanie z w ramach +innowacyjnej gospodarki+, a jeśli chodzi o paski PET, to będzie leasing na ok. 9 mln zł. Na inwestycje mamy podpisane umowy kredytowe na ponad 30 mln zł, czyli ze spółki będzie wypływ 30 mln zł w tym roku" - dodał.

Powiedział też, że uruchomienie nowego zakładu w Wąbrzeźnie i przeniesienie produkcji z Niemiec powinno nastąpić na przełomie lipca i sierpnia 2011 roku, zaś nowa linia w Oławie powinna ruszyć w styczniu 2012 roku.

Prezes powiedział też, że na razie spółka nie ma planów emisji akcji, czy obligacji, ani też akwizycji, choć tych ostatnich wykluczyć nie można.

dpbkh8j

"W tej chwili priorytetem jest podniesienie rentowności naszych niemieckich fabryk i nie mamy na razie zamiaru dokonywania przejęć, co nie znaczy, że zamykamy tę drogę" - powiedział.

W czwartek spółka przedstawiła swoje wyniki finansowe. W 2010 roku skonsolidowane przychody wzrosły o 8,6 proc. do 597,1 mln zł, zysk operacyjny grupy spadł o 51,4 proc. do 15,6 mln zł, a zysk netto spadł o 44 proc. do 9,96 mln zł.

"Tak jak zapowiadałem rok 2010 był słabszy niż 2009 (...) wszystkie surowce do produkcji tworzyw sztucznych osiągnęły rekordowe ceny w 2010 roku, ale grudzień i styczeń przyniosły pierwsze oznaki zakończenia wojny cenowej w segmencie folii PET" - powiedział Nowicki.(PAP)

bas/ osz/

dpbkh8j

Podziel się opinią

Share
dpbkh8j
dpbkh8j