Trwa ładowanie...
d3g4q8m

IRG SGH odnotowuje poprawę koniunktury w przemyśle

6.10.Warszawa (PAP) - Wartość wskaźnika koniunktury w przemyśle przetwórczym we wrześniu zwiększyła się o 5,9 pkt wobec sierpnia i wynosi -2.6 pkt - podał instytut IRG...

d3g4q8m
d3g4q8m

6.10.Warszawa (PAP) - Wartość wskaźnika koniunktury w przemyśle przetwórczym we wrześniu zwiększyła się o 5,9 pkt wobec sierpnia i wynosi -2.6 pkt - podał instytut IRG SGH.

"Poprawa koniunktury objęła zarówno firmy prywatne jak i publiczne. W nadchodzących miesiącach przedsiębiorcy przewidują jednak pogorszenie aktywności gospodarczej" - napisano w raporcie.

"Koniec roku jest bowiem zwykle okresem negatywnego oddziaływania czynników sezonowych w tym dziale" - dodano.

Z badań wynika, że we wrześniu przedsiębiorstwa odnotowały wzrost poziomu produkcji i zatrudnienia.

d3g4q8m

"Wartości sald tych zmiennych rosną zarówno w skali miesiąca jak i roku, co świadczy o wygasaniu oddziaływania czynników cyklicznych. Po raz pierwszy od 15 miesięcy saldo produkcji przyjęło wartość dodatnią, co oznacza, iż poprawę odnotowała większość ankietowanych firm" - napisano.

Przedsiębiorstwa informują o wzroście cen produkowanych towarów. Poprawiła się kondycja finansowa przedsiębiorstw.

"Poprawie koniunktury nie towarzyszy poprawa na rynku pracy. Przedsiębiorstwa informują wprawdzie o wzroście zatrudnienia, ale zmiana wartości salda tego pytania ankiety jest niewielka w skali miesiąca, a w skali roku widoczny jest spadek wartości" - napisano.

"Przewidywania na najbliższe miesiące nie są optymistyczne. Przedsiębiorstwa publiczne spodziewają się spadku zatrudnienia" - dodano. (PAP)

map/ gor/

d3g4q8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g4q8m