Trwa ładowanie...
d4vx9ve

Irlandia z powodu recesji odkłada budowę U2 Tower

Irlandia z powodu recesji i zastoju na
rynku nieruchomości zawiesiła plany budowy najwyższego w
kraju budynku, w którym miało znaleźć się studio nagrań słynnej
grupy rockowej U2.

d4vx9ve
d4vx9ve

Zaangażowane w projekt władze lokalne podkreśliły, że od dawna planowana budowa U2 Tower musi poczekać. Wyraziły przy tym nadzieję na nowe rozmowy z potencjalnymi wykonawcami w ciągu 12 miesięcy.

"Cel stanowi zakończenie tej budowli. Jednak, bacząc na obecne niesprzyjające środowisko gospodarcze, na chwilę obecną potrzeba więcej czasu" - napisała w oświadczeniu dublińska agencja rozwojowa.

120-metrowy trójkątny budynek zaprojektował światowej sławy architekt Norman Foster. Gdy zostanie ukończony zdominuje niską zabudowę irlandzkiej stolicy.

W wieżowcu, oprócz studia U2, mają znaleźć się elektrownie wiatrowe i panele słoneczne do generowania energii elektrycznej. Całość będzie sprawiała, jakby była pokryta rybią łuską.

d4vx9ve

Projekt od sześciu lat czeka na realizację; najpierw zmagał się z biurokracją, potem czekał na zakończenie trzyetapowego konkursu architektonicznego. Od początku towarzyszą mu obawy, czy wkroczy wreszcie w fazę realizacji. Całe przedsięwzięcie wycenia się na 200 mln euro. Zyski mają przynieść zaplanowane w nim mieszkania i apartamenty.

Zespół U2 ma udziały w konsorcjum, któremu przyznano kontrakt na budowę.

d4vx9ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4vx9ve