Trwa ładowanie...
d2rx9my
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kościół

Jakie korzyści finansowe ma Kościół? Pierwsze takie wyliczenia

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak ujawnia roszczenia instytucji kościelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakie korzyści finansowe ma Kościół? Pierwsze takie wyliczenia
(Fot: Aviv ben Jehuda/wikimedia (CC BY-SA 4.0))
d2rx9my

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak jest pierwszym włodarzem dużego miasta, który ujawnia roszczenia instytucji kościelnych - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Powstał raport na temat finansowych roszczeń Kościoła wobec miasta. Urzędnicy wyliczają, o które tereny Kościół wadzi się z miastem. Raport zawiera też zestawienie kosztów wynajmu przez Kościół od miasta budynków szkolnych - rocznie kilkanaście tysięcy złotych za każdy.

Miasto zaś wynajmuje od instytucji kościelnych siedem budynków. Płaci kilka razy więcej.

W liście do poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego prezydent Poznania proponuje wymianę: miasto przejmie część spornych gruntów, w zamian odda Kościołowi swoje nieruchomości.

d2rx9my

Podziel się opinią

Share
d2rx9my
d2rx9my