Trwa ładowanie...
d1r81vg

Japoński Air Force One na sprzedaż. Luksus za 28 mln dolarów

Samolot, z którego korzystało 14 ostatnich premierów Japonii, został wystawiony na sprzedaż. Można go kupić za 28 mln dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Japoński rządowy samolot został wystawiony na sprzedaż
Japoński rządowy samolot został wystawiony na sprzedaż (Pixabay.com)
d1r81vg

Samolot jest praktycznie "nie śmigany", bo w powietrzu spędził 16 332 godziny. Maszyna przeznaczona była dla VIP-ów, więc ma wszystkie udogodnienia, o których można zamarzyć. CNN, który informuje o sprzedaży, zachwala, że samolot jest "jak z fabryki".

Na pokładzie znajduje się miejsce dla 85 pasażerów. Dla porównania – amerykański Air Force One zabiera 70 osób.

d1r81vg

Używanie samolotów o specjalnym statusie przez najważniejszych polityków (choć gwoli ścisłości – nie zawsze korzystają tylko ci, którzy pełnią najważniejsze funkcje) bywa problematycznym zagadnieniem. Meksykański prezydent Andrés Manuel López Obrador do tego stopnia nie chce się tłumaczyć z latania specjalnym samolotem, że … po postu z niego zrezygnował.

Obejrzyj: Budowa CPK. Polskie megalotnisko na obszarze większym od Manhattanu

- Nie skorzystam z prezydenckiego samolotu. Czułbym się zażenowany. Moja twarz zapłonęłaby wstydem, gdybym wsiadł do tak luksusowego samolotu będąc prezydentem kraju, w którym tak wielu ludzi cierpi biedę – powiedział López Obrador w nagraniu video, które we wrześniu zamieścił na Twitterze.

d1r81vg

Samolot, który prezydent ma do dyspozycji, nie został jeszcze sprzedany, ale jeśli do tego dojdzie, pieniądze z transakcji mają zasilić meksykański fundusz pomocy dla imigrantów, którzy znaleźli się w USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r81vg

Podziel się opinią

Share
d1r81vg
d1r81vg