Trwa ładowanie...
d4ak7cv

Jurek: Polska ma sojusznika w austriackich przedsiębiorcach

Marszałek Sejmu Marek Jurek ocenia, że Polska
ma w austriackich przedsiębiorcach sojusznika w zabiegach o
otwarcie rynku pracy dla Polaków. Jurek przebywa z dwudniową
wizytą w Austrii.

d4ak7cv
d4ak7cv

Marszałek spotkał się z przedstawicielami zrzeszenia przedsiębiorców. _ Przedsiębiorcy widzą potrzebę z jednej strony szerokiego otwarcia rynku pracy, a z drugiej rozumieją naszą potrzebę szybkiego rozwoju krajów Europy Środkowej _ - powiedział Jurek dziennikarzom po rozmowach z biznesmenami.

_ W austriackich przedsiębiorcach mamy naprawdę ważnego sojusznika w sprawach, które są dla nas istotne: prawo do pracy Polaków w Austrii, możliwość niehamowanego rozwoju gospodarczego Polski i innych krajów Europy Środkowej oraz rozszerzenie UE _ - dodał.

Jurek zachęcał także przedsiębiorców do większej aktywności inwestycyjnej w Polsce. _ Mówiłem, że intencją nowego rządu jest stworzenie takich warunków do inwestowania - zarówno dla Polaków, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce, jak i dla inwestorów zagranicznych - żeby Polska była krajem atrakcyjnym _ - zaznaczył marszałek.

Podkreślił, że członkostwo w UE przyniosło Polsce korzyści, jeśli chodzi o wymianę handlową z Austrią. Jak dodał, Polska ma dodatni bilans handlowy z Austrią, na poziomie ok. 100 mln euro.

d4ak7cv

W 2005 roku Polska sprzedała do Austrii towary za ok. 1,5 mld euro, a kupiła za ok. 1,4 mld euro. Polska dostarcza do Austrii przede wszystkim węgiel, energię elektryczną, samochody wyprodukowane w fabrykach Fiata i Opla w Polsce, meble i soki owocowe.

W piątek przed południem Jurek odwiedził kościół św. Józefa na Kahlenbergu, gdzie zwiedził kaplicę króla Jana III Sobieskiego. Ze wzgórza Kahlenberg 12 września 1683 roku Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami.

Po południu Marek Jurek ma spotkać się z prezydentem Austrii Heinzem Fischerem.

Katarzyna Glazer

d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv