Trwa ładowanie...

Kartą Visa można już opłacać domowe rachunki w kasie sklepowej

Kartą Visa można już opłacać domowe rachunki w kasie sklepowej; terminale Polskich ePłatności z usługą TransKasa pierwszą siecią przyjmującą w Polsce płatności za rachunki kartami płatniczymi.

Kartą Visa można już opłacać domowe rachunki w kasie sklepowejŹródło: Visa
d4gfr7q
d4gfr7q

Dzięki programowi Kartą Visa zapłacisz wszędzie, posiadacze kart Visa jako pierwsi użytkownicy kart płatniczych w Polsce zyskali możliwość regulowania kartą opłat za domowe rachunki, które do tej pory można było opłacać tylko gotówką lub przelewem bankowym. Obecnie w punktach korzystających z terminali POS Polskich ePłatności posiadających usługę TransKasa istnieje również możliwość opłacania kartami Visa rachunków za prąd, gaz, telefon, itp. Jest to pierwsza sieć punktów płatniczych oferująca takie rozwiązanie. Spółka Polskie ePłatności, która współpracuje z Bankiem BPH, planuje do końca tego roku powiększyć liczbę punktów handlowo-usługowych oferujących płatności za rachunki kartami Visa w systemie TransKasa o około 1300 placówek.

TransKasa to usługa Banku BPH wprowadzona do oferty w 2004 r. Jest jedną z największych w Polsce bankowych sieci punktów płatniczych, liczącą ok. 1200 placówek zlokalizowanych na terenie całej Polski. Korzystający z niej klienci mogą opłacać rachunki podczas codziennych zakupów, punkty TransKasa znajdują się bowiem w przystępnych lokalizacjach, m.in. osiedlowych sklepach, salonikach prasowych oraz sieciach sklepów.

- Cieszymy się, że Bank BPH przy współpracy z Polskimi ePłatnościami jako pierwszy zaoferował bezpieczne i wygodne regulowanie opłat za domowe rachunki za pomocą kart płatniczych Visa. Usługa ta będzie sukcesywne wdrażana, zarówno do naszej stale powiększającej się sieci placówek TransaKasy, jak i do sieci placówek pozyskanych przez Polskie ePłatności – powiedział Aleksander Gawroński, dyrektor Departamentu Produktów Transakcyjnych Banku BPH.

- Osoby, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze mogą teraz uiszczać opłaty za domowe rachunki w terminalach Polskich ePłatności także przy pomocy kart płatniczych, co stanowi nową jakość w dziedzinie akceptacji kart w Polsce – stwierdził Tomasz Cisowski, dyrektor Departamentu Biznesu z firmy Polskie ePłatności.

d4gfr7q

TransKasa przyjmuje rachunki za elektryczność, gaz, telefon i inne usługi dzięki umowom podpisanym ze wszystkimi najważniejszymi ogólnopolskimi i lokalnymi dostawcami tych usług, w tym z ok. setką podmiotów obsługiwanych w sposób w pełni automatyczny za pomocą skanowania kodów kreskowych na dokumentach płatniczych.

- Z zadowoleniem odnotowujemy fakt, że opłat za rachunki domowe można dokonywać obecnie także kartami – szczególnie, że jako pierwsi z tej dodatkowej usługi świadczonej w sieci TransKasa w miejscach codziennych zakupów mogą skorzystać posiadacze kart Visa – stwierdził Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Celem programu rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce, pod nazwą Kartą Visa zapłacisz wszędzie, jest podwojenie w ciągu 5 lat liczby placówek handlowo-usługowych przyjmujących karty Visa: z obecnych 175 tys. do 400 tys. do końca 2015 r. W tamach tego programu wdrażane są również rozwiązania sprzyjające rozwojowi płatności kartami za rachunki (np. opłaty za prąd, gaz, telefon), płatności za zakupy w handlu hurtowym, oraz e-commerce, czyli płatności za zakupy w sklepach internetowych.

Program, finansowany przez banki-wydawców kart Visa, koncentruje się na pozyskiwaniu placówek, które do tej pory nie przyjmowały kart. Dodatkowe środki z utworzonego specjalnie w tym celu Funduszu Rozwoju Akceptacji pomagają agentom rozliczeniowym w rozpoczęciu obsługi kart płatniczych w nowych punktach detalicznych, przy jednoczesnym unowocześnianiu sieci akceptacji kart (m.in. pod względem akceptacji kart zbliżeniowych Visa payWave).

d4gfr7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gfr7q