Trwa ładowanie...
d1dwemw

Kary dla Gowina, Żalka i Godsona po wyborach szefa PO - Tusk

26.07. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk uważa, że ewentualne kary dla posłów Jarosława Gowina, Jacka Żalka i Johna Godsona, którzy wstrzymali się w głosowaniu nad rządową...

Share
d1dwemw

26.07. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk uważa, że ewentualne kary dla posłów Jarosława Gowina, Jacka Żalka i Johna Godsona, którzy wstrzymali się w głosowaniu nad rządową ustawą o finansach publicznych powinny zapaść dopiero po zakończeniu wyborów na szefa PO.

"Bardzo wielu posłów PO chciałoby - i słusznie, rozumiem ich - aby posłowie Gowin, Godson i Żalek nie byli już w klubie Platformy, ze względu na tego typu zachowania, szczególnie głosowanie przeciwko własnemu rządowi" - podkreślił premier w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Jak dodał, poprosił szefa klubu PO Rafała Grupińskiego oraz rzeczniczkę dyscypliny klubowej Iwonę Śledzińską-Katarasińską, aby przynajmniej na czas wyborów szefa PO wstrzymali się z karami dla tych posłów.

"Ponieważ nie chcę, aby wykorzystali jakikolwiek pretekst i opuścili PO" - oświadczył Tusk.

d1dwemw

"Mam nadzieję, że w związku z tym ewentualne konsekwencje, jakie powinni ponieść posłowie, którzy łamią dyscyplinę, spotkają tych posłów dopiero po zakończeniu wyborów" - dodał.

"Nie chciałbym, aby jakakolwiek decyzja w PO utrudniała panu Gowinowi kontynuowanie kampanii i uczestniczenie w wyborach na przewodniczącego" - zaznaczył szef rządu.

Wybory na szefa PO, w których startują Tusk i Gowin, mają się zakończyć do 23 sierpnia. (PAP)

par/ mhr/ asa/

d1dwemw

Podziel się opinią

Share
d1dwemw
d1dwemw