WP

Kaufland pozazdrościł Biedronce? Za naklejki można będzie odebrać pluszaka

25 naklejek plus jeden grosz i klienci sieci Kaufland będą mogli odebrać pluszową zabawkę. Brzmi znajomo? Kilka miesięcy temu podobną akcję przeprowadziła Biedronka. Sukces był tak duży, że zamienił się w wizerunkową porażkę. Zabawek zabrakło, a w sklepach powstały listy kolejkowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaufland pozazdrościł Biedronce? Za naklejki można będzie odebrać pluszaka
(mat. wp.pl)
WP

Akcja trwa od 11 maja do 14 czerwca. Za każde wydane 20 zł na zakupy w jednym ze sklepów sieci Kaufland, klient otrzyma naklejkę. Do odebrania zabawki uprawnia 25 naklejek. Trzeba jeszcze dopłacić 1 grosz. Łatwo więc policzyć, że trzeba wydać na zakupy 500 zł. Zabawek jest dwanaście, więc kto chce zebrać całą kolekcję musi wydać 6 tys. zł. Jest też szybsza ścieźka: przytulankę można kupić za 9,99 zł i pięć naklejek, albo za 29,99 ceny regularnej.

mat. wp.pl
Podziel się

Promocja jest bliźniaczo podobna do "Gangu Świeżaków" z Biedronki. Jednak tutaj zamiast warzyw i owoców można zbierać bohaterów filmów wytwórni Dreamworks. Są więc trolle Poppy i Mruk, Shrek, Osiołek i Kot w butach, panda Po, smok Szczerbatek, Król Julian itd. Sieć zatrzega, że promocja trwa do wyczerpania zapasów.

WP

Podobne zastrzeżenia miała w regulaminie Biedronka, ale owocowo-warzywna promocja sieci też okazała się na tyle popularna, że w pewnym stopniu obróciła się przeciw jej organizatorowi. Maskotek zaczęło bowiem brakować, co wywołało wściekłość wielu klientów dyskontu. Biedronka prosiła klientów z kompletem naklejek, by zgłaszali się w sklepie, a otrzymają wybraną zabawkę. W efekcie powstały listy kolejkowe, a kilenci czekali na Świeżaki nawet kilka miesięcy.

Polub WP Finanse
WP
WP