Trwa ładowanie...
d3677h8

Kiedy CPI pod wpływem czynników podażowych podwyżka stóp proc. nie ma uzasadnienia- Chojna-Duch

19.04. Warszawa (PAP) - W obecnych warunkach, kiedy inflacja jest pod wpływem czynników podażowych, podwyżka stóp procentowych nie ma uzasadnienia - uważa Elżbieta Chojna-Duch,...

Share
d3677h8

19.04. Warszawa (PAP) - W obecnych warunkach, kiedy inflacja jest pod wpływem czynników podażowych, podwyżka stóp procentowych nie ma uzasadnienia - uważa Elżbieta Chojna-Duch, członek Rady Polityki Pieniężnej.

"W takich warunkach, kiedy inflacja jest pod wpływem czynników podażowych, mimo utrzymywania się jej uporczywie na podwyższonym poziomie, podwyżka stóp procentowych nie ma merytorycznego uzasadnienia. To czynniki podażowe są problemem naszej inflacji. Do tego dochodzą jeszcze te dane, na które Rada zwracała uwagę w komunikacie i warunki, które sformułowała, moim zdaniem obecnie nie tworzą przesłanek do decyzji o podwyżkach" - powiedziała Chojna-Duch w TVN CNBC, komentując dane o produkcji przemysłowej w marcu.

GUS podał w czwartek, że produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 0,7 proc. rdr, po wzroście o 4,6 proc. w lutym, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 10,7 proc. (PAP)

bg/ jtt/

d3677h8

Podziel się opinią

Share
d3677h8
d3677h8