Trwa ładowanie...

Kolęda 2021 zabroniona. Archidiecezje podjęły decyzje

Dwie Archidiecezje już podjęły decyzję, że na przełomie roku wizyt duszpasterskich nie będzie. Pozostałe jeszcze nie podały wytycznych, ale możemy zakładać, że w tym roku księża nie będą chodzili od drzwi do drzwi. Co nie oznacza, że nie spotkają się z wiernymi.

W kościołach obowiązują limity wiernychW kościołach obowiązują limity wiernychŹródło: Anatol Chomicz / Forum, fot: RM, Anatol Chomicz / Forum
d191xys
d191xys

Trudno sobie wyobrazić, by w czasach, w których do minimum ograniczamy kontakty z ludźmi, wizyta duszpasterska miała wyglądać tak, jak w poprzednich latach. Niektóre diecezje ogłosiły już nowe zasady wizyt duszpasterskich lub w ogóle przełożyły je na innym termin – informuje Radio Zet.

Archidiecezja Katowicka i Poznańska poinformowały wiernych, że tegoroczna kolęda w ogóle się nie odbędzie, a księża będą odwiedzać tylko tych parafian, którzy ich zaproszą.- Na chwilę obecną trudno sobie wyobrazić organizację w parafiach odwiedzin kolędowych w tradycyjnej formie, "od domu do domu".

Zarówno duszpasterze, jak i wierni – będąc częścią społeczeństwa – są współodpowiedzialni za to dobre wspólne jakim jest zdrowie publiczne oraz za właściwe przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych – poinformowała Kuria Metropolitarna w Katowicach.W pozostałych kuriach księża czekają na rozwój wypadków.

Sprawa kard. Henryka Gulbinowicza. "Nie było takiej kary w Polsce przez tysiąc lat"

Niewykluczone, że wizyty duszpasterskie zostaną przełożone na druga połowę roku lub też powszechna praktyka stanie się odwiedzanie tylko tych rodzin, które wcześniej wyrażą tym zainteresowanie.

Biorąc pod uwagę, że od kilku lat księża zwracają uwagę na to, że wielu mieszkańców parafii i tak nie otwiera im drzwi, umawianie się na konkretne wizyty wydaje się rozsądne. Nie stawia to w kłopotliwej sytuacji ani księdza, ani parafian, którzy albo udają, że nikogo nie ma w domu, albo wyjaśniają, dlaczego nie są zainteresowani wspólną modlitwą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d191xys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d191xys