Trwa ładowanie...

Koleje: 16 pociągów opóźnionych o ponad 2 godz.

16 pociągów notuje opóźnienia przekraczające 2 godziny, a rekordzista - pociąg "Wiking" relacji Katowice-Szczecin - ma ponad 18 godzin opóźnienia - poinformował we wtorek po południu PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Share
Koleje: 16 pociągów opóźnionych o ponad 2 godz.Źródło: Thinkstockphotos
d1j4u0g

Kolejarze przez cały dzień zmagają się z oblodzeniem sieci trakcyjnej w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego i na odchodzących z tego miasta liniach kolejowych w kierunkach Grabowna, Jarocina i Zduńskiej Woli. - Nadal przeciągamy tam pociągi lokomotywami spalinowymi - powiedział Siemieniec. - Zdecydowanie sytuacja w tej okolicy jest najtrudniejsza, szlaki w pozostałych częściach kraju są przejezdne - dodał.

Jak wskazał rzecznik, czasowe utrudnienia były także na linii Wrocław - Poznań, gdzie także doszło do awarii sieci trakcyjnej, ale o 14.30 kolejarze ją usunęli i pociągi kursują już normalnie. Awaria spowodowała opóźnienia pięciu pociągów od 70 do 180 minut.

We wtorek około godziny 16 opóźnienia przekraczające 120 minut miało 16 pociągów, a 35 było spóźnionych o więcej niż godzinę. Najbardziej opóźniony był pociąg TLK "Wiking", który miał 18 godzin i 9 minut opóźnienia. Na trasie pociąg dwa razy trafił na zwalone drzewo, raz na przepaloną sieć trakcyjną, trzeba było też wymienić lokomotywę, stąd to opóźnienie - wyjaśnił rzecznik. 59 pociągów regionalnych zostało odwołanych.

Przy usuwaniu awarii pracuje 59 lokomotyw - 44 spalinowe i 15 elektrycznych oraz 20 pociągów sieciowych. Dodatkowo, jak informują kolejarze, w stałej gotowości znajduje się 176 zespołów technicznych do szybkiego usuwania awarii i usterek.

d1j4u0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j4u0g
d1j4u0g