Trwa ładowanie...
d1e8y34

Koleje Mazowieckie zaniepokojone planowanym remontem torów

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą od września do listopada przeprowadzić remont przejść podziemnych we Włochach i Ursusie na kolejowej trasie Warszawa - Skierniewice. Planami tymi jest zaskoczony prezes Kolei Mazowieckich Artur Radwan.
Share
Koleje Mazowieckie zaniepokojone planowanym remontem torów
Źródło: Jupiterimages
d1e8y34

Pasażerów czekają ogromne utrudnienia - powiedział we wtorek dziennikarzom prezes Kolei Mazowieckich. Wyjaśnił, że na tej linii z usług przewoźnika korzysta ok. 1 mln - 1,2 mln pasażerów miesięcznie. Tędy dojeżdżają do pracy i szkoły mieszkańcy m.in. z Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego czy Żyrardowa.

Jak twierdzi Radwan, Koleje Mazowieckie nie zostały poinformowane przez zarządzającą torami spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe o remoncie, który ma się zacząć we wrześniu. Nie umiał odpowiedzieć na pytanie, ile pociągów zostanie odwołanych, które będą miały skrócony bieg oraz o ile wydłuży się przejazd. - Żeby informować o zmianach, to trzeba wcześniej o nich wiedzieć - zaznaczył Radwan. Przeprosił też pasażerów za przyszłe utrudnienia, choć zaznaczył, że nie będą one winą przewoźnika, tylko zarządcy infrastruktury.

Radwan zaapelował do PKP PLK, aby terminowo ukończyły remont. Zwrócił się też do zarządcy infrastruktury, aby nowy rozkład jazdy jak najmniej utrudniał życie podróżnym.

d1e8y34

Jak powiedział PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, spółka jest zaskoczona stanowiskiem Kolei Mazowieckich. - Na spotkaniach dotyczących zmian organizacji ruchu na linii nr 447 Warszawa Zachodnia - Grodzisk, organizowanych przez Zakład Linii Kolejowych w Warszawie na bieżąco uczestniczył przedstawiciel Kolei Mazowieckich - wyjaśnił.

Dodał, że pierwsze informacje oraz ustalenia związane z regulaminem tymczasowego prowadzenia ruchu pociągów przygotowywanego na czas prac były realizowane już w połowie lipca br.

- PKP Polskie Linie Kolejowe zgodnie z obowiązującymi zasadami, z wymaganym wyprzedzeniem, informują przewoźników o zmianach związanych z modernizacją i remontem linii kolejowych. Współpraca i bezpośrednia komunikacja, przewoźnik - zarządca infrastruktury, jest w tym zakresie podstawą do minimalizowania utrudnień dla pasażerów. PLK S.A. traktuje to jako jeden z priorytetów działalności - podkreślił rzecznik.

d1e8y34

Podziel się opinią

Share
d1e8y34
d1e8y34