Trwa ładowanie...

Koleje Śląskie będą się domagać zwrotu kosztów za strajk

O zwrot kosztów organizacji zastępczej komunikacji autobusowej podczas strajku w ubiegły piątek zamierzają zwrócić się do spółki PKP PLK Koleje Śląskie - poinformował we wtorek jej rzecznik Maciej Zaremba.

Koleje Śląskie będą się domagać zwrotu kosztów za strajkŹródło: Jupiterimages
d3j2ct4
d3j2ct4

Pracownicy tej samorządowej spółki nie strajkowali, ale jej pociągi nie wyjechały z powodu protestu dyżurnych ruchu z PKP PLK, która zarządza kolejową infrastrukturą.

- Przygotowujemy pismo w sprawie zwrotu kosztów, jakie ponieśliśmy na autobusową komunikację zastępczą. Nie zapadła natomiast decyzja co do takich roszczeń jeśli chodzi o (utracone) wpływy z biletów. Tu nawet nie oszacowaliśmy jeszcze kosztów, bo musimy przeanalizować dane z kilku piątków - ten był dość szczególny choćby ze względu na trwającą na uczelniach sesję i dojazdy studentów na egzaminy - powiedział PAP Zaremba.

Bilans piątkowego strajku w Grupie PKP dla Kolei Śląskich to 32 pociągi zastąpione autobusami, 9 kursów skróconych i 42 pociągi opóźnione. Na 77 stacjach wstrzymano ruch 79 pociągów spółki. Trasy dziewięciu pociągów musiały zostać skrócone - tam pasażerów przejmowały lub dowoziły dodatkowe autobusy. 42 pociągi do godz. 9 były łącznie opóźnione 4181 minut, co daje prawie 70 godz. Po dwugodzinnym porannym strajku ruch regionalny w woj. śląskim został w unormowany dopiero wczesnym popołudniem.

d3j2ct4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j2ct4