Koleje Śląskie: w cenie biletu wycieczki z przewodnikiem. W planach czeskie Beskidy

Cykl pięciu wycieczek po Beskidach z certyfikowanym przewodnikiem w cenie biletu na pociąg Kolei Śląskich - "Turysta" i miasto Wisła ponawiają ofertę. Jedną z tras zaplanowano w całości czeską stroną Beskidów.

Koleje Śląskie: w cenie biletu wycieczki z przewodnikiem. W planach czeskie Beskidy
Źródło zdjęć: © Fotolia | Jakub Czajkowski
Jacek Frączyk

Spółdzielnia turystyczna "Turysta" i urząd miasta Wisła zaoferowały darmowe wycieczki z przewodnikiem po Beskidach. By skorzystać z akcji "Kolej na Beskidy" wystarczy kupić bilet Kolei Śląskich i zarejestrować się w internecie.

To już drugi rok takiej formy promocji regionu. W te wakacje wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem PTTK odbędą się w ostatnie soboty czerwca, lipca i sierpnia oraz w dwie soboty września i października.

Trzeba najpierw zarejestrować się pod adresem mailowym partnera przedsięwzięcia, kupić bilet Kolei Śląskich, wsiąść do pociągu, a na stacji, z której wyruszy wycieczka, zgłosić się z biletem do przewodnika.

Kolejne trasy wycieczek zaplanowano: od stacji Wisła Uzdrowisko do stacji Ustroń Polana (24 czerwca - zwiedzanie centrum Wisły, przejście przez Trzy Kopce Wiślańskie oraz Orłową), z początkiem i końcem w Ustroniu Polanie (29 lipca - Wielka Czantoria, Przełęcz Beskidek, Nydek po czeskiej stronie) oraz z początkiem i końcem w czeskim Bohuminie (przejazd do Bocanovic, przejście przez Kozubową i zwiedzanie Jabłonkowa, powrót ze stacji Navsi).

Zobacz również: Najpiękniejsze miejsca na majówkę w Polsce. Aż się roi od zabytków

Przedostatnia wycieczka rozpocznie się i zakończy w Węgierskiej Górce (23 września - przejście przez Prusów, Słowiankę i Abrahamów), a ostatnia rozpocznie w Wilkowicach Bystrej i zakończy w Bielsku-Białej (7 października - przejście przez Klimczok i Szyndzielnię, zwiedzanie Bielska-Białej). Wszystkie wycieczki będą trwały 7-8 godzin.

Tegoroczna oferta "Kolei na Beskidy" została ponownie przygotowana ze Spółdzielnią Turystyczną "Turysta", która podlega pod Śląską Izbę Turystyki. Jedna z pięciu wycieczek będzie współorganizowana przez wiślański magistrat.

To już kolejne z działań Kolei Śląskich adresowanych do turystów. Od 2015 r., dzięki współpracy z czeskim państwowym przewoźnikiem kolejowym, niektóre bilety KŚ (sieciowy imienny, dobowy lub weekendowy) są honorowane na terenie całego Kraju Morawsko-Śląskiego.

Od sierpnia 2016 r. na części tras samorządowej spółki możliwy stał się też bezpłatny przewóz rowerów. Oferta dostępna jest nie tylko dla rowerowych turystów, ale i do mieszkańców - by wybrali rower i pociąg zamiast samochodu.

W ubiegłoroczne wakacje KŚ zachęcały na swoich stronach internetowych do skorzystania z wakacyjnych kursów pociągów wąskotorowych Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

W październiku i listopadzie współpraca ta przerodziła się w "Srebrny pociąg" - wspólną ofertę niedzielnych wycieczek z Katowic do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach - przygotowaną przez KŚ, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

W tym roku z jednego biletu na przejazd pociągiem normalnym i wąskotorowym oraz na zwiedzanie tarnogórskiej kopalni srebra będzie można korzystać od września do końca listopada. Ponadto wakacyjne kursy kolejki SGKW zostały skomunikowane w Bytomiu z wybranymi pociągami KŚ.

W ostatnich dniach samorządowy przewoźnik ogłosił, że od lipca podróżni, którzy wybiorą się na wycieczkę jego pociągami do Katowic, będą mogli kupić bilet do Muzeum Śląskiego z 20-procentową zniżką.

W długi sierpniowy weekend KŚ zorganizują kolejne kursy do Zakopanego. Pierwsze takie pociągi pojechały z Katowic przez Bielsko-Białą, Żywiec i Suchą Beskidzką w długie weekendy: majowy i czerwcowy.

Koleje Śląskie rozpoczęły realizację przewozów pasażerskich w woj. śląskim 1 października 2011 r. Obecnie na 11 liniach w regionie przewożą ponad 16 mln pasażerów rocznie.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)