Trwa ładowanie...

Kolejne biuro podróży bankrutem, za granicą 150 turystów

Podała, że wśród 150 przebywających za granicą klientów biura z Opolszczyzny najwięcej - ok. 60 - jest w Hiszpanii. Pozostali są w Grecji, Włoszech, Chorwacji oraz Bułgarii.

Share
Kolejne biuro podróży bankrutem, za granicą 150 turystów
Fot: zawadzkie.com.pl
d3ni1wj

Mieszcząca się w Opolu Agencja Turystyczna Zawadzkie ogłosiła we wtorek, że w związku z utratą płynności finansowej przestaje realizować i sprzedawać usługi turystyczne. Opolski urząd marszałkowski organizuje pomoc dla 150 turystów biura przebywających za granicą.

Informację o utracie płynności finansowej mieszcząca się przy ul. Reymonta w Opolu Agencja Turystyczna Zawadzkie zamieściła na swojej stronie internetowej. "W związku z utratą płynności finansowej (Agencja Turystyczna Zawadzkie) zmuszona jest do zaprzestania realizowania jak i dalszej sprzedaży oferty turystycznej" - napisano w komunikacie.

Zainteresowanych sprawami związanymi z niezrealizowanymi umowami czy powrotami do kraju biuro odsyła do Departamentem Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

d3ni1wj

Violetta Ruszczewska z biura prasowego opolskiego urzędu marszałkowskiego powiedziała, że urząd marszałkowski po południu we wtorek otrzymał informację, że biuro Zawadzkie utraciło płynność i nie ma możliwości zorganizowania powrotu klientów z wycieczek zagranicznych. "Poinformowano nas, że w tej chwili za granicą jest 150 osób i agencja prosi, byśmy się sprawą powrotu tych turystów do Polski zajęli. Oczywiście robimy to" - dodała.

Podała, że wśród 150 przebywających za granicą klientów biura z Opolszczyzny najwięcej - ok. 60 - jest w Hiszpanii. Pozostali są w Grecji, Włoszech, Chorwacji oraz Bułgarii.

- Wszyscy turyści korzystali z wyjazdów autokarowych, więc również autokary załatwiamy, by jak najszybciej ich przewieźć do Polski - dodała Ruszczewska wyjaśniając, że służby marszałka np. próbują wynegocjować miejsca w autokarach innych firm przewozowych będących już w krajach, gdzie przebywają klienci agencji Zawadzkie.

Dopytywana, jak szybko klienci biura mogą mieć zapewniony powrót, Ruszczewska powiedziała: - Trudno powiedzieć, w tej chwili rozmawiamy. Sprawa jest z godziny 15. we wtorek, musimy więc mieć trochę czasu. Mamy nadzieję, że jeszcze dzisiaj będziemy wiedzieli więcej.
Zapewniła, że biuro Zawadzkie, w związku z tym, że było w rejestrze marszałka, ma gwarancję w wysokości 215 tys. zł. - To wystarczy na to, by powrót tych 150 osób zapewnić - podkreśliła.

d3ni1wj

Pytana, czy turyści niewypłacalnej agencji mają gdzie się zatrzymać do czasu przyjazdu autokarów, które zabiorą ich do kraju, powiedziała PAP, że niektórzy, np. będący w Hiszpanii od poniedziałku, zgłaszali już problemy z noclegiem. - Ale autokar, który ich tam zawoził, jest na miejscu i mamy nadzieję, że będzie ich mógł zabrać z powrotem - zaznaczyła.

- Jeśli będą jakieś problemy z noclegami, to będziemy się z każdym z takich problemów zmagać i go załatwiać - zapewniła Ruszczewska. Podkreśliła, że działania służb marszałka woj. opolskiego "idą w tym kierunku, by jak najszybciej załatwić powroty".

Na stronie internetowej opolskiego urzędu marszałkowskiego podano, że Urząd we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i służbami dyplomatycznymi ,,rozpoczął starania o zapewnienie turystom biura bezpiecznego powrotu do kraju". Na stronie MSZ turyści mogą znaleźć telefony komórkowe do konsulów z kraju, w którym przebywają. Klienci biura, którzy jeszcze nie skontaktowali się z konsulatami, mogą też uzyskać informacje pod numerami telefonów dyżurnych: Bułgaria (Sofia) tel. +359 884 688 510; Grecja (Ateny) tel. +30 69 36 55 46 29; Chorwacja (Zagrzeb) tel. + 38 51 48 99 444; Hiszpania (Barcelona) tel. +34 60 7735 740; Włochy (Rzym) tel. +39 335 599 5212.

Klienci biura mogą też uzyskać informacje pod numerami telefonów urzędu marszałkowskiego w Departamencie Kultury, Sportu i Turystyki w Opolu: tel. +48 77 44 26 330, tel. kom. +48 785 320 494 oraz +48 603 809 922. Szczegółowe informacje będą też zamieszczane na stronie internetowej: www.opolskie.pl

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj