Trwa ładowanie...

Komercjalizacja zadłużonych szpitali będzie wstrzymana. Minister zdrowia zapowiada zmiany w służbie zdrowia

- Uznanie, ze niewidzialna ręka wolnego rynku zapewni wszystko to, co jest potrzebne pacjentom w służbie zdrowia, jest po prostu mylne i groźne dla pacjentów. Zmiany, które proponujemy, mają ten trend odwrócić - mówi Konstanty Radziwiłł.

Komercjalizacja zadłużonych szpitali będzie wstrzymana. Minister zdrowia zapowiada zmiany w służbie zdrowiaŹródło: Eastnews, fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER
d2dvpt7
d2dvpt7

Minister zdrowia zapowiada wstrzymanie komercjalizacji zadłużonych szpitali. Konstanty Radziwiłł podkreśla, że jest to konieczne ze względu na bezpieczeństwo pacjentów.

- Uznanie, ze niewidzialna ręka wolnego rynku zapewni wszystko to, co jest potrzebne pacjentom w służbie zdrowia, jest po prostu mylne i groźne dla pacjentów. Zmiany, które proponujemy, mają ten trend odwrócić - mówi Radziwiłł.

Minister podkreśla, że obecny rząd zmierza do tego, by publiczny system objął nie tylko osoby ubezpieczone.

- Chodzi na przykład o kilkusettysięczną armię osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, która jest wykluczona. Chcemy, żeby system był przede wszystkim zgodny z konstytucją - mówi szef resortu zdrowia.

Konstanty Radziwiłł przyznaje, że poszerzenie grona korzystających z publicznej służby zdrowia niesie ze sobą zwiększenie kosztów działania systemu.

Zwraca jednak uwagę, że dbałość o kondycję obywateli jest wspólną troską rządu i wszystkich władz lokalnych, na których terenie znajdują się szpitale i przychodnie. Podkreśla, że żadna władza nie może uchylać się od tej odpowiedzialności.

d2dvpt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dvpt7