Trwa ładowanie...
d19o53s
d19o53s

Komisja finansów publicznych przyjęła projekt ustawy ws. podatku od wydobycia

...
Share
d19o53s

14.02. Warszawa (PAP) - Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła projekt ustawy wprowadzającej podatek od wydobycia niektórych kopalin.

"Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła projekt ustawy wprowadzającej podatek od wydobycia niektórych kopalin" - powiedział przewodniczący Komisji Finansów Publicznych, Dariusz Rosati.

Zgodnie z projektem ustawy przygotowanym przez Ministerstwo Finansów i przyjętym przez rząd w połowie stycznia, podatek od wydobycia niektórych kopalin przyniesie w 2012 roku budżetowi około 1,8 mld zł, a w kolejnych latach po ok. 2,2 mld zł. Z projektu ustawy wynika, że ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Wielkość dochodów budżetowych z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin uzależniona będzie od trzech czynników, tj. od wartości surowców na rynku światowym, od kursu dolara amerykańskiego, w którym miedź i srebro są notowane na giełdzie oraz od wolumenu wydobycia. Podstawę opodatkowania stanowi ilość miedzi oraz srebra zawarta w wyprodukowanym koncentracie. (PAP)

bg/ pel/ morb/

d19o53s

Podziel się opinią

Share
d19o53s
d19o53s