Trwa ładowanie...
komornicy
+1
02-09-2015 13:44

Komornicy są objęci obowiązkiem płacenia VAT. Kas fiskalnych nie muszą jednak kupować

Od 1 października wszystkie usługi komornicze zostaną objęte obowiązkowym podatkiem od towarów i usług.

Share
Komornicy są objęci obowiązkiem płacenia VAT. Kas fiskalnych nie muszą jednak kupowaćŹródło: WP.PL, fot: PAP/Marcin Bielecki
dnuo9s3

Jednak komornicy - w przeciwieństwie do większości grup zawodowych - nie będą musieli kupować kas fiskalnych - informuje Tax Care. Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia, które zwalnia komorników z tego obowiązku. Za wykonane przez komornika czynności egzekucyjne wciąż nie otrzymamy paragonu.

Za sprawą czerwcowej interpretacji Ministerstwa Finansów, wszyscy komornicy sądowi powinni odprowadzać VAT od przeprowadzonych usług. Resort zdecydował jednocześnie, że komornicy będą podobnie uprzywilejowani jak notariusze i nie muszą stosować kas fiskalnych. Kto musi? Lekarze, fryzjerzy, czy na przykład kosmetyczki.

"Resort finansów uznał, że ich działalność jest na tyle specyficzna, że uzasadnionym będzie zwolnienie komorników z obowiązku stosowania kasy fiskalnej" - tłumaczy Marek Siudaj w komunikacie Tax Care. Zwolnienie zostało już nawet zapisane w projekcie rozporządzenia, które pojawiło się na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

dnuo9s3

Zobacz także: * *Tax free - jak dostać zwrot VAT za zakupy za granicą?

dnuo9s3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnuo9s3
dnuo9s3